Wydanie nr 04 z dnia 24.01.2019

Suski szpital wciąż na topie

Najlepszy w Małopolsce!

Po raz piętnasty Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia opracowało ranking polskich szpitali. Ogromne powody do satysfakcji ma dyrekcja suskiego szpitala, zadowoleni są zapewne i jego pacjenci. Lecznica kolejny raz została uznana za jedną z najlepszych w kraju oraz najlepszą w województwie.


We Francji liczą się z jego głosem

Legia dla dyrektora

Ogromne wyróżnienie spotkało Piotra A. M. Cywińskiego, dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Został odznaczony Orderem Narodowym Legii Honorowej – najwyższym francuskim odznaczeniem nadawanym za zasługi w dziedzinie wojskowości, kultury i nauki. Ambasador Francji w Polsce Pierre Levy, podkreślił, że odznaczony jest humanistą, którego głos liczy się w kraju nad Loarą. Doceniono to, że działa niestrudzenie na rzecz zachowania autentyczności „świadectwa miejsca”, do którego przybywają, z roku na rok jeszcze liczniejsze, rzesze zwiedzających.


Bystra-Sidzina:

Zlot orłów

Są w gminie asami. Mają świetne wyniki w nauce oraz niemałe osiągnięcia w innych dziedzinach. A na dokładkę mogą stanowić wzór pod względem zachowania. Zgodnie z lokalną tradycją, najbardziej uzdolnieni uczniowie i studenci z terenu gminy Bystra-Sidzina zostali wyróżnieni stypendiami wójta.

Foto: Stypendyści, którzy przybyli na uroczyste wręczenie dyplomów, w towarzystwie dyrektorów szkół podstawowych, w Bystrej Podhalańskiej i Sidzinie, oraz przedstawicieli władz gminy.


Wadowice: 40. rocznica tragedii

Krwawy dzień w więzieniu

Za murami wadowickiego zakładu karnego doszło do zbrodni. Grupka więźniów podczas próby ucieczki śmiertelnie ugodziła sztyletami dwóch funkcjonariuszy. Uciekinierzy wyposażeni byli nie tylko w białą broń, ale mieli także rewolwer. 1 lutego mija równo czterdzieści lat od tamtych tragicznych wydarzeń.

 

 


Budzów: budżet z deficytem

Kanalizacja pochłonie krocie

Przez lata budzowscy radni, opracowując coroczne budżety gminne, jak ognia unikali kredytów i pożyczek. Ten rok będzie przełomowy. Kredyt posłuży na rozpoczęcie inwestycji, która – po jej zakończeniu – ma rozwiązać palący problem, jakim jest brak w gminie kanalizacji sanitarnej.


Łętownia: przedszkole wciąż za ciasne

Mury miały już stać…

W gminie Jordanów od lat mówi się o konieczności budowy nowej siedziby przedszkola w Łętowni. Stara jest bowiem o wiele za mała. W 2017 roku powstał nawet projekt rozbudowy budynku szkoły podstawowej o dodatkowe skrzydło, w którym mieściłyby się pomieszczenia przedszkolne. Ale dotąd nic więcej się nie wydarzyło.

 

Foto: Przedszkole w Łętowni mieści się w starym parterowym budynku, zbyt małym jak na dzisiejsze potrzeby.


W nastroju głębokiej powagi

Żegnali gdańskiego prezydenta

W minionym tygodniu mieszkańcy Podbeskidzia, w różnych miejscowościach i dniach, oddali cześć zamordowanemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Na zwołane z potrzeby serca spotkania ludzie przychodzili tłumnie. Wszędzie panował nastrój głębokiej powagi.

Foto: Wadowice, 17 stycznia.

 


Gmina Stryszawa: strażacy wiedzieli co mówią

Podpalacze zza miedzy

Potwierdziły się podejrzenia, że seria nocnych pożarów do jakich doszło 3 stycznia na terenie gminy Stryszawa nie była dziełem przypadku. Piromanów już złapano. Podpalali po sąsiedzku – są mieszkańcami powiatu żywieckiego.

E-wydanie