Wydanie nr 22 z dnia 30.05.2019

Kocha historię, przyrodę i zwierzęta

Prokuratura ma szefową

 

Wadowicka Prokuratura Rejonowa ma nowego szefa. Została nim 41-letnia Marta Łuczyńska, która zmieniła na tym stanowisku Sebastiana Kicińskiego (wrócił do pracy w oświęcimskiej prokuraturze). Pani prokurator dopiero poznaje swoją jednostkę, ale my już wiemy na co będzie kładła nacisk i kto w związku z tym przede wszystkim powinien mieć się na baczności…


Miejsce: sztandar ufundowali rodzice

Patron z Watykanu

 

Podczas uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Miejscu imienia Jana Pawła II żartowano, że trudno było tego dnia spodziewać się innej pogody. Przecież, co nowe, należy pokropić! Aura nie sprzyjała, ale okolicznościowa akademia przebiegła bez jakichkolwiek zakłóceń i zgromadziła licznych wiernych.

 

 


Rodzinnie z biegiem Skawy

Na dwóch kółkach

Blisko 200-osobowa grupa cyklistów wyruszyła z Wadowic w ostatnią niedzielę maja na 25-kilometrową trasę Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Zarówno podczas odpoczynku na półmetku, jak i już za rajdową metą, na uczestników czekały konkursy, quizy, zabawy, a także programy artystyczne przygotowane przez młodzież. No i nie zabrakło nagród!      Na rajdową trasę wyruszyli rowerzyści w różnym wieku.


Stryszawa: tenor, folklor i lasery

Zabawa z… zabawką!

Moc atrakcji czeka na gości 23. Święta Zabawki Ludowej w Stryszawie. Trzydniową imprezę rozpocznie piątkowy, 31 maja, wernisaż wystawy po konkursie na zabawkę ludową. Przez dwa kolejne dni stryszawianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości bawić się będą na terenie Centrum Sportu i Rekreacji. (plus znaczek patronatu prasowego)


Andrychów: przebój na setki głosów

Rekordowa Bajkolandia

 

Rozpoczęło się już odliczanie godzin do największej andrychowskiej imprezy dla dzieci. W niedzielę, 2 czerwca, przeprowadzona zostanie kolejna edycja Bajkolandii. Zabawę rozpocznie (o 13.00) przemarsz barwnego dziecięcego korowodu, który ruszy spod spod budynku miejscowego liceum, kierując się do parku miejskiego. No i tam będzie się działo! Między innymi – zostanie podjęta próba bicia rekordu w liczbie osób wykonujących światowej sławy przebój dla dzieci „Baby skark”.

 

E-wydanie