Wydanie nr 52 z dnia 29.12.2021

 

RATUSZ W OGNIU

Kilka zastępów straży pożarnej gasiło niewielki pożar, który wybuchł na dachu bielskiego ratusza. Ogień pojawił się w miejscu, gdzie prowadzone są roboty dekarskie. Pracujący tam robotnicy jako pierwsi rozpoczęli akcję gaśniczą.


RATUNEK NA SZLAKU

Serce 53-latka nagle przestało bić. Z pomocą na górskim szlaku szybko ruszyli inni turyści i ratownicy górscy.


NIEZALEŻNI OD INTERESU PUBLICZNEGO

Próbowaliśmy się dowiedzieć, dlaczego radni z klubu Niezależni.BB głosowali przeciw uchwale, w wyniku której gmina miałaby możliwość budowy ważnej dla mieszkańców drogi, a radni z opozycji tę samą uchwałę poparli.


Miejsce z historią

CO ODKRYJĄ KOPARKI?

Z ponad dwumiesięcznym poślizgiem ruszyły prace budowlane na placu Wojska Polskiego – tym samym rozpoczęła się jego długo oczekiwana rewitalizacja.


Szczyrk (i nie tylko) dusi się w smogu

SORRY, TAKI MAMY KLIMAT

Szczyrk pobierał od turystów opłatę klimatyczną z naruszeniem prawa – tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny i uchylił uchwałę szczyrkowskiej Rady Miejskiej, na mocy której inkasowano opłatę od osób przebywających w mieście dłużej niż dobę. Powodem decyzji NSA jest fatalna jakość powietrza w kurorcie.


Bielski budżet na 2022 rok: trudny, ale optymalny

SPORO NA INWESTYCJE, REKORDOWY DEFICYT

Tuż przed świętami bielscy radni przyjęli budżet Bielska-Białej na 2022 rok. Trudna sytuacja finansowa gmin, związana z ciągłym spadkiem dochodów przy jednoczesnym wzroście wydatków sprawia, że przyszłoroczny budżet można najkrócej określić jako wyjątkowo trudny, lecz optymalny i realistyczny.


Kęty

ZASTRASZYĆ POSŁANKĘ

Na ogrodzeniu posesji w Kętach należącej do poseł Doroty Niedzieli (PO) nieznany sprawca namalował czerwoną farbą napisy. Między innymi nazwał parlamentarzystkę zdrajcą Polski.


Trudna walka o odszkodowanie

OD NIEZAPŁACONEJ SKŁADKI DO UPADKU FIRMY

Pewien bielszczanin musiał zlikwidować firmę. Początkiem jego kłopotów było niezapłacenie składki OC, choć jego zdaniem to nie on powinien ją płacić. Teraz walczy w sądzie o odszkodowanie. Nie jest to łatwa walka.


PIŁKARSKA LEGENDA

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zmarł Grzegorz Więzik, były znakomity piłkarz między innymi bielskich klubów. Miał 58 lat.


Zmarł samorządowiec i społecznik

UKOCHAŁ JAWORZE

Andrzej Śliwka zmarł w nocy z 17 na 18 grudnia, w swoim rodzinnym domu w Jaworzu Nałężu. Miał 75 lat.


Nowy gadżet Bielska-Białej

SZCZOTKI Z DUSZĄ

Stolica Podbeskidzia zafundowała sobie nowy gadżet reklamowy z okazji 70-lecia połączenia Bielska i Białej. To szczotka do odzieży, która powstała we współpracy z Befaszczotem.


W drewnie i kamieniu

ŚWIĘTY JÓZEF SPOD DŁUTA

Do 14 stycznia w Galerii Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej trwa wystawa „Postać Świętego Józefa w rzeźbie”.