Wydanie nr 50 z dnia 13.12.2018

Trzy rozbite auta i martwy pies

KRAKSA Z DACHOWANIEM

Trzy rozbite samochody, z których jeden wylądował na boku i kompletnie zablokowane skrzyżowanie. A na dodatek martwy pies… Taki był bilans kolizji, do której doszło 9 grudnia na ulicy Nadbrzeżnej w Kozach.

 

 

 


Koniec papierowych L4

KOMU TO WYJDZIE NA ZDROWIE?

Od 1 grudnia miały zniknąć papierowe zwolnienia lekarskie. W ich miejsce lekarze wydają zaświadczenia w formie elektronicznej (tzw. e-zwolnienia). Jak to wygląda w praktyce w naszym regionie?


Obrobił bankomat

PUŁAPKA KLEJOWA

W bankomatach montował specjalne nakładki, tzw. pułapki klejowe, dzięki czemu zgarniał wypłacane przez klientów pieniądze. Szczęśliwie – dla klientów – poszkodowanym w tym przypadku jest bank.

 


Fatalna nadgorliwość mieszkańców

W LIPNIKU ZNÓW ZAWRZAŁO

Temat kruszarni w bielskiej dzielnicy Lipnik wraca jak bumerang. Wiele wskazuje jednak na to, że wybuchający na nowo konflikt udało się w ostatniej chwili zażegnać.


Choinka i chanukija

EKUMENICZNE MIKOŁAJKI

6 grudnia, w mikołajki, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oficjalnie zapalił kolorowe lampiony na największej w mieście choince bożonarodzeniowej – kilkunastometrowym sztucznym drzewku ustawionym na placu Chrobrego.

 

 

 

 


Bielszczanie mogą zagłosować

SYLWESTER BEZ FAJERWERKÓW?

Coraz więcej miast rezygnuje z pokazów sztucznych ogni organizowanych tradycyjnie w sylwestrową noc. Niewykluczone, że do tego grona dołączy również stolica Podbeskidzia. Zależeć to będzie od samych mieszkańców.


Z Henrykiem Talarem w roli głównej

SPOTKANIE W KATEDRZE

To było wyjątkowe niedzielne popołudnie w bielskiej katedrze. Urodzony w Kozach aktor opowiadał o swojej roli w spektaklu telewizyjnym „Prymas Hlond”. Nie mogło zabraknąć dygresji i wspomnień z Podbeskidzia.

 

 

 

 


Olszowy debiutantem

Z KÓZ NA MISTRZOSTWA ŚWIATA

Podczas inauguracyjnej rundy Mistrzostw Świata Super Enduro w krakowskiej Tauron Arenie w klasie Junior ścigał się Dominik Olszowy. Zawodnik pochodzi z Kóz, ma 19 lat i debiutował podczas Mistrzostw Świata SuperEnduro.