Wydanie nr 49 z dnia 06.12.2018

Kilkanaście stukniętych aut

KARAMBOL NA EKSPRESÓWCE

Kilkanaście samochodów zostało uszkodzonych w karambolu, do którego doszło na bielskiej obwodnicy. Przez kilka godzin ruch w obu kierunkach był znacznie utrudniony.

 

 

 


Czechowice na pierwszy ogień

SZOKUJĄCE PODWYŻKI CEN ŚMIECI

Czechowice-Dziedzice stają przed koniecznością wprowadzenia szokujących wręcz podwyżek cen wywozu odpadów. Zjeść taką żabę będą też wkrótce musieli mieszkańcy kolejnych gmin.


Ratusz wkroczy do akcji?

TARGOWISKO NA SPRZEDAŻ

Nagle i niepodziewanie, niczym grom z jasnego nieba, gruchnęła w Bielsku-Białej wieść, że targowisko przy ulicy Lompy zostało wystawione na sprzedaż.

 

 

 


Bielsko: zagrożeni pacjenci?

WOJNA O NEUROLOGIĘ

Oddział Neurologii w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim będzie zawieszony do końca roku. Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego bije na alarm, mówiąc o zagrożonym bezpieczeństwie pacjentów. Dyrektor BCO-SM odpowiada, że skoro Wojewódzki przejął jego kadrę lekarską – niech przejmie też chorych.


Z bielskimi akcentami…

KLIMATYCZNY SZCZYT

Województwo śląskie gości uczestników szczytu klimatycznego Organizacji Narodów Zjednoczonych. To wydarzenie – trwające od 3 do 14 grudnia – współfinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


A miał być amfiteatr…

NOWY NAMIOT POD DĘBOWCEM

Najprawdopodobniej już wiosną obok hali spotowo-widowiskowej pod Dębowcem w Bielsku-Białej stanie duży namiot, w którym organizowane będą plenerowe koncerty oraz inne tego typu imprezy masowe.


Będzie parking

BURZĄ STARĄ KOMENDĘ

Trwa rozbiórka zabudowań przy ulicy Rychlińskiego w Bielsku-Białej, w których mieściła się do niedawna Komenda Miejska Policji. Do świąt Bożego Narodzenia teren powinien zostać przygotowany pod budowę parkingu.

 

 


Nowy bielski kabaret

FANABERIE W KUBISZÓWCE

W sobotę, 24 listopada, scena Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz tętniła groteską. Wszystko za sprawą nowego bielskiego kabaretu FANaberie w składzie: śpiewająca aktorka Sabina Głuch i człowiek wielu talentów, poeta Juliusz Wątroba.

E-wydanie