Wydanie nr 47 z dnia 22.11.2018

Bielsko: pożegnanie starej Rady Miejskiej

SZABLA DLA PREZYDENTA

14 listopada odbyła się w Bielsku-Białej ostatnia sesja ustępującej Rady Miejskiej. Obrady nie sprowadziły się wyłącznie do podsumowań i podziękowań.


Przekraczamy tylko w wyznaczonych miejscach!

WRACAJĄ KONTROLE GRANICZNE

Od 22 listopada do 16 grudnia przywrócona zostaje tymczasowa kontrola graniczna z sąsiednimi państwami, również należącymi do Unii Europejskiej i strefy Schengen, czyli ze Słowacją, Republiką Czeską, Niemcami i Litwą.


Pisarzowice: łysy mięśniak okradł kobietę

NUMER „NA STŁUCZKĘ”

Umięśniony i ogolony na łyso mężczyzna napadł na kobietę, której wmawiał, że uszkodziła jego samochód. Ukradł jej torebkę i uciekł.


Stingery na szczyt klimatyczny

POLICJA KUPUJE SPORTOWE LIMUZYNY

O tych zakupach w Bielsku będzie się mówić w całej Polsce. Bielska firma Korczyk Plus sprzeda śląskiej policji osiem potężnych, luksusowych sportowych samochodów kia stinger.

 

 

 


W Komisji Nadzoru Finansowego – afera, ale…

MURAPOL MA SIĘ DOBRZE

Przed kilkoma miesiącami głośno było o tym, że Komisja Nadzoru Finansowego wzięła pod lupę papiery bielskiej firmy Murapol. Obecnie czołowy polski deweloper chwali się rekordowymi wynikami sprzedaży, a tymczasem afera wybuchła w KNF.


Dzień Czystego Powietrza z pomocą Funduszu

ZACZĘŁO SIĘ W BIELSKU

Smog przyczynia się do 50 tysięcy zgonów rocznie – alarmuje bielska Fundacja Ekologiczna „Arka”. W Bielsku-Białej zorganizowała Dzień Czystego Powietrza. Podobne imprezy odbyły się w ponad stu miejscowościach w całej Polsce.


Bielsko: przydałby się kolejny PSZOK

ZATOR Z ODPADAMI

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Straconki w Bielsku-Białej pęka w szwach. Aby pozostawić tam odpady, nie dość, że często trzeba swoje odstać w długiej kolejce, to jeszcze zdarza się, iż klienci odprawiani są z kwitkiem spod jego bramy.


Bliskie spotkanie z Pierwszą Kompanią Kadrową, czyli

LEGIONOWY ROMANS

Sięgając po „Gałązkę rozmarynu” – przedwojenny sceniczny hit – bielski Teatr Polski uczcił 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. To historyczne widowisko o formowaniu się w 1914 roku i pierwszych walkach Legionów Polskich może stać się przebojem i teraz.

 

 

 


Troclik pęka w szwach

DLA KOGO TEN BASEN?

Basen „Troclik” w Bielsku-Białej pęka w szwach. Popołudniami i wieczorami na tej miejskiej pływalni jest taki tłum, że trudno wetknąć przysłowiową szpilkę. Jednocześnie bywalcy skarżą się, że szefostwo basenu preferuje grupy zorganizowane.


Mimo zimna i śniegu

W BIELSKU POKONALI UKRAINĘ

Wiele radości polskim kibicom przyniósł poniedziałkowy mecz reprezentacji U-20 Polska – Ukraina. Mimo trudnych warunków pogodowych oraz zaciętości rywala, spotkanie zakończyło się dla nas sukcesem. A wszystko działo się na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.


Nasz człowiek wśród mistrzów

WOLNY, CZYLI „SZYBKI”

Lepiej nie mogliśmy zacząć sezonu w skokach narciarskich. Polacy triumfowali drużynowo na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince w zawodach Pucharu Świata, a w składzie zwycięskiej drużyny największym odkryciem był Jakub Wolny, zawodnik LKS Klimczok Bystra.

 

 

 


120 zawodników pod siatką

W BESKIDZKIM SERWIE

We wtorek (20 listopada) uroczyście otwarto VIII edycję corocznego turnieju piłki siatkowej „Beskidzki Serw”, organizowanego przez Stowarzyszenie „Beskidzka Inicjatywa Lokalna”.

E-wydanie