Wydanie nr 46 z dnia 15.11.2018

Okradziony Francuz

NAPADŁ NA BANK?

Policja publikuje wizerunek mężczyzny, który dokonał osobliwego napadu na bielski bank. Niewykluczone, że to obywatel Francji, który – jak mówił przypadkowo poznanym kobietom – został okradziony.

 

 

 

 


11 listopada na zakręcie idiotów

SETNA KOLIZJA

To porażające wręcz nasycenie absurdów. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, na bielskim „zakręcie idiotów” doszło do setnej kolizji!

 

 

 

 


Bielsko: będzie dialog z mieszkańcami

PREZYDENT-ELEKT NADSTAWI UCHA

Jaki będzie nowy prezydent Bielska-Białej? Czym będzie się różnił od poprzednika? Jedną z istotnych zmian ma być – wedle zapowiedzi – większa otwartość na głosy mieszkańców.


Plac Fabryczny do liftingu

POMYSŁ JUŻ JEST

Położony w centrum Bielska-Białej plac Fabryczny to od lat jedno z najbardziej zapuszczonych miejsc w mieście. Pojawił się wreszcie pomysł poprawienia wyglądu tego zakątka z pożytkiem dla mieszkańców.

 

 


W Czechowicach

ODBUDOWALI POMNIK WOLNOŚCI

Odsłonięcie nowego pomnika Wolności było najważniejszą częścią obchodów stulecia niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach.

 

 


Podbeskidzie pamięta o Wilczym Jarze

40 LAT OD KATASTROFY

15 listopada mija 40 lat od katastrofy autobusowej w Wilczym Jarze w Żywcu Oczkowie. Zginęło wtedy aż 30 osób. Wypadek ten uważany jest za drugi największy autobusowy w powojennej historii Polski.

 


Szczyrk: nowe zabezpieczenia wyciągów narciarskich

KANAPY KONTRA WIATR

W największym szczyrkowskim ośrodku narciarskim Szczyrk Mountain Resort trwają ostatnie prace związane z uruchomieniem kolejnych wyciągów i tras narciarskich. Dodatkowo ośrodek szykuje się do walki z… silnym wiatrem.

 

 

 


Działka na sprzedaż i… nie na sprzedaż

CO Z MUZEUM MAŁEGO FIATA?

Rada Miejska Bielska-Białej uchyliła własną uchwałę z 2011 roku w sprawie zamiaru sprzedaży gminnej nieruchomości przy ulicy Karpackiej 44. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że na działce tej znajduje się muzeum fiata 126p.

 

 

 


O żądzy rozkoszy i… tortur

WYSTAWA PEŁNA EMOCJI

Witalizm, pożądanie, śmierć, chaos, przemoc, urojenia – wszystko to, co nie zawsze pokazuje się publicznie, a także wiele innych wątków i znaczeń, można znaleźć w pracach prezentowanych na 10. Wystawie Kuratorskiej Bielskiej Jesieni „Dzieci światła”.

 

 


Grają kolejne pokolenia

INTEGRACJA PRZY TAROKACH

Dwieście osób wzięło udział w warsztatach i turnieju finałowym w ramach projektu „Taroki pokoleń”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Przyjazny Zabrzeg”.


POBILI REKORD

W Czechowicach-Dziedzicach odbył się XXVII Bieg Niepodległości. – Pobiliśmy rekord, jeśli chodzi o liczbę uczestników – cieszy się Paweł Mazur z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

E-wydanie