Wydanie nr 45 z dnia 8.11.2018

Nie pamięta, kto jeździł jego bryką?

PIRAT W PORSCHE

Pirat w luksusowym porsche przekroczył linię ciągłą i zaczął wyprzedzać kolumnę samochodów. Szczęście miał student, który w porę zrezygnował z dokończenia przechodzenia po pasach, bo mógłby zostać potrącony. Piratowi się jednak upiekło, bo bielski notariusz użytkujący porsche nie poinformował policji, kto siedział za kółkiem.

 

 

 


Za oknem jesień, a w Szczyrku…

ROBIĄ ŚNIEG!

Choć do zimy jeszcze trochę czasu, w Szczyrku pełną parą idzie… produkcja śniegu.

 

 

 

 

 


Ulica Dębowiec już przejezdna

WYGODNA TRASA DO DOLINY WAPIENICY

31 października oficjalnie oddano do użytku przebudowaną ulicę Dębowiec w Bielsku-Białej. Zadanie obejmowało całkowitą modernizację ponad 700-metrowego odcinka starej, biegnącej przez las szosy.

 

 

 

 

 


Czechowice: pomnik pomordowanych Żydów pozostanie

WYSTARCZY PRZESUNĄĆ PŁOT

Być może jeszcze w tym roku pomnik upamiętniający pomordowanych Żydów nie będzie już mieścił się na terenie zamkniętego skupu złomu w Czechowicach-Dziedzicach. Władze gminy wykupią działkę pod pomnikiem i przesuną płot.


Wiek nie był przeszkodą

ZAĆMA POKONANA

Okuliści z Beskidzkiego Centrum Medycznego w Bielsku-Białej przywrócili wzrok wiekowej – dosłownie! – pacjentce. Jest się czym pochwalić, bo operacji takich nie wykonuje się zbyt często.

 

 

 

 

 

 

 


Fundusz dofinansował

ŚWIĘTO DRZEWA

Jarzębiny, kaliny, brzozy, derenie, głogi i klony – ponad pięćdziesiąt drzew i krzewów posadzili uczestnicy obchodów Święta Drzewa Klubu Gaja w Wilkowicach. Zazieleniło się wokół Gminnego Ośrodka Kultury „Promyk” oraz w parku przy szpitalu w Bystrej.

 

 

 

 


Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej

FESTIWAL TOMASZA STAŃKO

15 listopada rozpoczyna się Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej. Od momentu powstania firmował go najznamienitszy polski jazzman Tomasz Stańko, sprawując nad imprezą artystyczną pieczę. Teraz festiwal będzie nosił jego imię.

 

 

 

 


Sukces na Mistrzostwach Świata w Meksyku

DOTARLI DO ĆWIERĆFINAŁU

Reprezentacja Polski świetnie wypadła podczas Mistrzostw Świata w AMP Futbolu, czyli osób po amputacjach, które odbyły się w Meksyku. W kadrze nie zabrakło zawodników bielskiej drużyny Kuloodpornych.

E-wydanie