Wydanie nr 44 z dnia 31.10.2018

Trzynaście ostrych pytań przed bielską dogrywką wyborczą

JAROSŁAW CZY PRZEMYSŁAW?

W piątek, 26 października, w redakcji „Kroniki Beskidzkiej” i portalu „beskidzka24” spotkali się kandydaci na prezydenta Bielska-Białej. Zwycięzca pierwszej tury wyborów samorządowych Jarosław Klimaszewski (39,87 proc. poparcia), kandydat Koalicji Obywatelskiej oraz Przemysław Drabek (32,70 proc.), kandydat Prawa i Sprawiedliwości, mierzyli się z trzynastoma pytaniami, które otrzymaliśmy od naszych czytelników.


Akcja bielskich policjantów w… USA

URATOWALI DESPERATA

Szybka reakcja miejscowych policjantów pomogła uratować życie zdesperowanego kierowcy tira, przebywającego na terenie… Stanów Zjednoczonych.


Czechowice: nowe eksponaty dla nowego muzeum

PIĘKNY PREZENT KOPALNI

Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia nieodpłatnie przekazało części kombajnu górniczego oraz dwa wagony ratunkowe na rzecz muzeum, które powstanie w Czechowicach-Dziedzicach. A to dopiero początek!

 

 

 

 


Bielsko: kiedy powstaną nowe placówki?

PRZEDSZKOLAKI CHODZĄ DO… SZKÓŁ

W budynkach aż szesnastu bielskich szkół podstawowych funkcjonują oddziały przedszkolne. Jak twierdzą rodzice uczniów, mocno dezorganizuje to pracę w tych placówkach. Lekcje w wielu z nich odbywają się bowiem na dwie zmiany.


Muzeum bielskiego sportu

PROJEKT W ZAWIESZENIU

Choć jeszcze dwa lata temu wydawało się, że w Bielsku-Białej rychło powstanie muzeum sportu, wizja tej placówki coraz bardziej się oddala. Prace nad jej stworzeniem zostały właśnie zawieszone.

 

 

 


Dla tych, którzy odeszli

PŁOMYKI PAMIĘCI

Na przełomie października i listopada „Kronika Beskidzka” tradycyjnie zapala symboliczne światełko dla osób zasłużonych dla regionu, które zmarły w ciągu minionych dwunastu miesięcy.


TOTALNY ODJAZD W EDYNBURGU

„Szaleństwo nocy letniej” – słodko-gorzka, romantyczno-sensacyjna komedia muzyczna o zagubionych życiowo 35-latkach z Edynburga – to najnowsza propozycja bielskiego Teatru Polskiego.

 

 

 

 


450 biegaczy w Zabrzegu

ŚLADAMI KSIĘDZA

Na terenie stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Henryka Puzonia w Zabrzegu odbył się XVI Bieg śladami ks. Józefa Londzina. To już trzeci start z cyklu „Biegiem po zdrowie”.

E-wydanie