Wydanie nr 43 z dnia 25.10.2018

Wybuch na Sarnim Stoku: minął kwartał, a śledczy dalej w lesie

ZAMACHOWCOM SIĘ UPIECZE?

Minął już kwartał od wysadzenia w powietrze bloku na Sarnim Stoku. Dla Prokuratury Krajowej to wciąż zbyt mało czasu nie tylko na ujęcie zamachowców, ale nawet na jakikolwiek rzeczowy komunikat w tej sprawie.

 

 


Bielsko: dekomunizacji ciąg dalszy

NIE TYLKO ULICE

Instytut Pamięci Narodowej nie próżnuje. Z przestrzeni publicznej Bielska-Białej władze miasta musiały usunąć dwa kolejne znaki pamięci – w opinii tej instytucji propagowały bowiem komunizm. Musiały więc zniknąć, choć z pewnością mało komu już kojarzyły się z komunizmem. Raczej z tragicznym okresem okupacji hitlerowskiej.

 

 

 


Szczyrk: fajerwerki na cenzurowanym

BATALIA O SPOKÓJ MIESZKAŃCÓW

Mimo całkowitego zakazu używania materiałów pirotechnicznych w Szczyrku, wciąż zdarzają się pojedyncze przypadki organizowania pokazów sztucznych ogni. Władze kurortu zapowiadają, że sprawy nie odpuszczą.


Cygański Las: spór z szansą na porozumienie

KORTY NIEZGODY

Jest duża szansa, że korty w Cygańskim Lesie, mimo obaw o ich przyszłość, będą funkcjonować jak dawniej. Strony międzysąsiedzkiego konfliktu, jaki rzucił się cieniem na przyszłe losy tego obiektu, zasiadły do negocjacji.

 

 

 


Chcą zlikwidować zakaz

LISTOPADOWA DLA AUT

Najpewniej już niedługo zmieni się organizacja ruchu na ulicy Listopadowej w Bielsku-Białej. Od dawien dawna na odcinku pomiędzy ulicą Sobieskiego a Modrzewskiego obowiązywał na niej całkowity zakaz ruchu samochodowego.

 

 


Automatyczne miejskie ubikacje

ŁAZIENKA DLA BEZDOMNYCH?

– „Kierowniku, wesprze pan bezdomnego kilkoma grosikami?”, „Od wczoraj nic nie jadłem – dostanę złotówkę na bułkę?” – takie i podobne zaczepki słyszy się na każdym kroku, spacerując ulicami Bielska-Białej. Ostatnio pojawiło się jeszcze jedno.

 

 


Pieniądze są, wykonawców brak

KŁOPOTY PARKU

Niewielki ogród jordanowski położony pomiędzy ulicami Broniewskiego i Zieloną w Bielsku-Białej to miejsce od lat chętnie odwiedzane przez bielszczan. Problem w tym, że park wygląda obecnie nie najlepiej.

 

 

 


Wielki hit amatorskiego teatru

SKRZYPEK NA… KIRKUCIE

Adaptacja słynnego broadwayowskiego musicalu „Skrzypek na dachu” w wykonaniu amatorskiego Teatru „Bez Granic” z Bielska-Białej stała się prawdziwym hitem. – Bilety na premierę rozeszły się w ciągu kwadransa – mówi Jadwiga Grudzińska, dyrektorka teatru i reżyserka.

 

 


TS Podbeskidzie wypięło się na najmłodszych?

PIŁKA NIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Przez dwa lata, od roku 2016, TS Podbeskidzie realizowało projekt „Przedszkolaki Podbeskidzia”. Prowadzone w jego ramach zajęcia sportowe dla najmłodszych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Niestety, projekt został niespodziewanie zawieszony.


Przemysław Niemiec kończy karierę

PO 600 TYSIĄCACH KILOMETRÓW!

Wyścig dookoła Turcji był ostatnim w karierze 38-letniego kolarza z podbielskich Pisarzowic.

E-wydanie