Wydanie nr 42 z dnia 18.10.2018

Jasienica: ostra batalia o Strumieńską

WÓJT OSTRZEGA WŁADZE POWIATU

Wójt Jasienicy ostrzega, że nie przekaże powiatowi bielskiemu 3,3 miliona złotych na modernizację ulicy Strumieńskiej, jeśli nie zostanie wykonana zgodnie z oczekiwaniami gminy. Starosta z kolei ostrzega, że nie dość, iż sprawa może skończyć się w sądzie, to samorządowi grozi utrata trzymilionowej dotacji.

 

 


Chętnych mało, roboty huk

ŁAWNICY POTRZEBNI OD ZARAZ

Coraz mniej osób chce się podjąć funkcji ławnika sądowego. Pokazały to wybory uzupełniające na ławników Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Choć trzeba było wybrać dwunastu nowych ławników, z trudem udało się znaleźć jedynie siedmiu chętnych.


Kolejny protest załogi „Psychiatryka”

DYREKTORKA SIĘ SCHOWAŁA?

Pracownicy bielskiego szpitala psychiatrycznego zorganizowali pikietę, podczas której domagali się podwyżki płac. Skarżą się, że ich sytuacja finansowa jest dramatyczna. Nie rozumieją, dlaczego dyrektor placówki nawet do nich nie wyszła.

 

 

 


Za rok zasłonią dwupasmówkę

CZECHOWICE ZA EKRANAMI

Do końca listopada przyszłego roku wzdłuż czechowickiej drogi krajowej mają powstać ekrany dźwiękochłonne.

 

 

 


Oby zima się spóźniła…

NIE CHCĄ ODŚNIEŻAĆ

Jeśli w tym roku zima zawita wcześniej, kierowcy mogą mieć nie lada problem. Okazuje się, że nie ma chętnych do odśnieżania dróg na terenie powiatu bielskiego!


Nici z remontu elewacji „Mechanika”?

ZBYT DROGO

Nie wiadomo co dalej z zapowiadanym na ten rok remontem elewacji budynku Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej. Już po raz drugi nie udało się znaleźć wykonawcy, który podejmie się tego zadania.

 


Fundusz dofinansował

ROWEROWA FRAJDA

Sukcesem zakończyła się tegoroczna akcja bielskiej „Arki”, wsparta przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Przez cały rok uczestnicy pedałowali aż miło, dzięki czemu do dzieci trafiła fura… rowerów.

 

 

 


Dziecinne błędy czechowickiego MRKS-u i…

ROZPĘDZONY POCIĄG Z CZAŃCA

Na stadionie w Czechowicach-Dziedzicach miejscowy MRKS podejmował liderujący w czwartoligowej tabeli LKS Czaniec. Goście po raz kolejny udowodnili, że są jak rozpędzony pociąg.