Wydanie nr 40 z dnia 7.10.2021

 

Zszokowany brat zmarłego w katastrofie

OD ŚMIERCI DZIELIŁ GO KWADRANS

– Paru ludzi przyczyniło się do tak strasznej katastrofy, o której mówiono nawet w amerykańskich wiadomościach. Słuchałem zeznań oskarżonych i okazuje się, że oni wszyscy są niewinni! Gdybym nie wyszedł od brata 15 minut wcześniej, też zginąłbym pod gruzami – denerwował się Tadeusz Kaim, który zeznawał przed sądem w sprawie wybuchu gazu w Szczyrku, co skończyło się śmiercią ośmiorga członków trzypokoleniowej rodziny.


Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia

ŚLEDCZY BISKUPÓW NIE RUSZĄ

Według żywieckiej prokuratury biskupi posiadający wiedzę w sprawie molestowania seksualnego Janusza Szymika nie popełnili przestępstwa. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Innego zdania jest sejmowa komisja ds. pedofilii, która zamierza zaskarżyć tę decyzję do sądu.


Zarządzający mieli wyłudzić aż 4 miliony złotych!

PRZEKRĘT W HOTELU

Cztery miliony złotych z PFRON-u miały wyłudzić najważniejsze osoby zarządzające znanym hotelem na Podbeskidziu. Pomagała im lekarka psychiatrii. Do sądu trafił już akt oskarżenia w tej sprawie. Śledczy zabezpieczyli majątek warty 5 milionów złotych. Oskarżonym grozi kara dziesięciu lat więzienia.


Deweloper przeprasza i prosi o wyrozumiałość

OPÓŹNIENIA NA SARNIM STOKU

Takich problemów nie miała żadna inna inwestycja mieszkaniowa. Choć wszyscy deweloperzy zmagają się ze skutkami pandemii i szalejącymi cenami materiałów, na powstającym na Sarnim Stoku osiedlu mieliśmy do czynienia z wysadzeniem budynku przez domorosłego ekoterrorystę. Dzisiaj klienci nie mogą się doczekać oddania do użytku swoich mieszkań. Deweloper przekonuje, że jest już na ostatniej prostej i prosi o wyrozumiałość.


Spadek dochodów samorządów odczują też mieszkańcy

CZEKA NAS ZACISKANIE PASA

Czy sytuacja finansowa Bielska-Białej jest zła? Do tej pory stolica Podbeskidzia uchodziła za miasto bogate. Teraz mieszkańcy muszą się liczyć z tym, że komfort życia w Bielsku-Białej się obniży. Mówi to otwarcie prezydent Jarosław Klimaszewski.


Antysemickie napisy na barakach

WANDALIZM W OBOZIE ZAGŁADY

Do skandalicznego zdarzenia doszło na terenie byłego obozu zagłady KL Auschwitz II-Birkenau w podoświęcimskiej Brzezince. Nieznany sprawca namalował sprayem napisy na dziewięciu drewnianych barakach!


Dyskusja na argumenty, ale…

O SPALARNI BEZ MIESZKAŃCÓW

W Bielskim Centrum Kultury dyskutowano o mającej powstać w Wapienicy spalarni śmieci. Byli eksperci obu stron, ale praktycznie nie było mieszkańców. Przeciwnicy spalarni winią za to władze miasta.


Kolejna podwyżka cen ciepła

CORAZ DROŻEJ, A BĘDZIE GORZEJ

Po raz kolejny w ostatnim czasie podrożała energia cieplna dostarczana do bielskich mieszkań przez miejską spółkę ciepłowniczą Therma. To już ósma podwyżka od listopada 2019 roku, a na tym nie koniec.


KaramBBa coraz bliżej

PERYPETIE Z CIASTKIEM

O KaramBBie, która ma być reprezentacyjnym bielskim ciastkiem, prawie wszyscy słyszeli, lecz tylko nielicznym dane było go skosztować. Czy to się wreszcie zmieni?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


W bielskim MZK

NIEWIDOMI W AUTOBUSIE

W bazie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej odbyło się szkolenie organizowane przez Polski Związek Niewidomych. Szesnastoosobowa grupa uczyła się, jak niewidomi i niedowidzący mogą bezpiecznie korzystać z autobusów.


Nieśmiała propozycja i gwałtowna reakcja

MIASTO GOTOWE PRZEJĄĆ SZPITAL

Prezydent Bielska-Białej, nie po raz pierwszy, nieśmiało wspomniał podczas sesji Rady Miejskiej, że miasto byłoby gotowe przejąć Szpital Wojewódzki. Propozycja ta, będąca niejako zaproszeniem do rozmów, spotkała się z ostrą odpowiedzią rzecznika marszałka województwa.


Spełnił marzenie, robi to, co kocha

KOZAK WŚRÓD PIEKARZY

Z pierwszymi recepturami na unikalne pieczywo eksperymentował w swoim małym mieszkaniu, słuchając narzekań domowników. Chleb wypiekał nocą w piekarniku, a rano rozdawał go sąsiadom. Gdy człowiek ma pasję, gotów jest dla niej poświęcić wszystko.


Wpadnij po odblaskowego misia

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM Z „KRONIKĄ”

Mamy cały wór odblaskowych misiów z logo „Kroniki Beskidzkiej” i nie możemy się doczekać, by trafiły w ręce naszych czytelników. Wraz z bielską drogówką, kontynuujemy akcję „Świeć przykładem – noś odblaski!”.


Premiera w Teatrze Polskim

DRAMAT SAMOTNOŚCI

Teatr nie tylko bawi i rozśmiesza widzów. Niejednokrotnie dostarcza wspaniałych wzruszeń artystycznych. Czasami zaś stawia fundamentalne pytania filozoficzne o sens ludzkiej egzystencji. Tak właśnie jest w przypadku spektaklu „Krum” – najnowszej premiery Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.


Nad Olzą trwa teatralne święto

BEZ GRANIC W CIESZYNIE

Ostatniego dnia września spektaklem „Pokora” Szczepana Twardocha w wykonaniu Teatru Śląskiego w Katowicach rozpoczęła się jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic w Cieszynie.


Rusza 9. FotoArtFestival

SIŁA FOTOGRAFII

Od 8 do 24 października potrwa w Bielsku-Białej 9. FotoArtFestival im. Andrzeja Baturo – wydarzenie, które co dwa lata przyciąga pod Beskidy wiele tysięcy miłośników i znawców fotografii z całej Polski i zagranicy.
FOT. © JAN GRARUP