Wydanie nr 39 z dnia 30.09.2021

 

Bulowice: autobus wjechał pod pociąg

CZTERY OSOBY W SZPITALU

W środę, 29 września o 7.15, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Bulowicach na ulicy Stara Droga doszło do groźnego wypadku. Jak wstępnie ustalili policjanci, autobus linii miejskiej, przewożący kilkunastu pasażerów, zderzył się z pociągiem osobowym relacji Bielsko Biała – Kraków Płaszów.


Wspaniałe nagrody od ASORIS i „Kroniki”

TARGI BUDOWNICTWA PRZYCIĄGNĘŁY TŁUMY

Targi Budownictwa i Technik Grzewczych, które odbyły się w ostatni weekend w Hali pod Dębowcem, przyciągnęły tłumy. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się wspólne stoisko „Kroniki Beskidzkiej” i firmy ASORIS. Dzięki współpracy obu podmiotów czytelnikom wręczano atrakcyjne nagrody.


Wsiąść do pociągu nie byle jakiego

PO KOLEI DO KOLEI

Przemysław Brych, znany głównie z facebookowego profilu „Konduktor Przemek”, wsławił się akcją poszukiwania właściciela zgubionej w pociągu zabawki. Wcale nie marzył o zawodzie konduktora.


Imponująca inwestycja

POWSTAJE PRZEDSZKOLNY MOLOCH

Trwa rozbudowa przedszkola numer 4 przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Bielsku-Białej. Ogrom tej inwestycji robi wrażenie. Choć to rozbudowa, w praktyce obok istniejącego już niewielkiego pawilonu powstaje nowy ogromny gmach.


Nie poddajemy się naciskom

SIŁA MEDIÓW LOKALNYCH!

W Gdańsku odbył się zjazd wydawców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych. Do tej silnej grupy największych, wpływowych i najbardziej poczytnych lokalnych tytułów prasowych należą także tygodniki Wydawnictwa „Prasa Beskidzka”: „Kronika Beskidzka” i „Głos Ziemi Cieszyńskiej” oraz portale: beskidzka24.pl i bielsko.biala.pl.

 


Jaworze i Jasienica: po sąsiedzku, czyli…

KAŻDY SOBIE RZEPKĘ SKROBIE

Miało być wspólnie, dla dobra mieszkańców Jaworza i Jasienicy. Ale nie będzie, bo gminy się nie dogadały. Dlatego Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powstanie jednak w Jaworzu. Nie dla dobra, tylko ku utrapieniu mieszkańców. I to obu gmin.

 


Wapienica:

CIASNO W DOMU KULTURY

Wśród mieszkańców Wapienicy wykiełkował pomysł budowy nowej siedziby dla tamtejszego domu kultury, na miarę – jak to ujęto – XXI wieku. Temat pojawiał się od dawna w luźnych dyskusjach, jednak teraz został poruszony oficjalnie podczas spotkania prezydenta miasta z przedstawicielami tamtejszej rady osiedla oraz radnymi.


Podziękowania w komendzie

DUMNY SYN I TATA-BOHATER

Widząc uciekających przestępców, zajechał im drogę i ich obezwładnił. Teraz bohaterski pan Maciej przyjął gratulacje za swoją postawę w bielskiej komendzie. Towarzyszył mu dumny z taty 8-letni syn Szymon.


Czechowiczanin prezesem Polskiego Związku Kajakowego

DŁUGA LISTA CELÓW

Grzegorz Kotowicz został prezesem Polskiego Związku Kajakowego (PZKaj). Podwójny brązowy medalista olimpijski doświadczenie w zarządzaniu zdobył kierując Centralnym Ośrodkiem Sportu (COS) w Szczyrku, COS-em w Zakopanem, a ostatnio Administracją Zasobów Komunalnych w Czechowicach-Dziedzicach. Pełni też mandat radnego powiatu bielskiego.


Pietruszka zamiast baraniny

SZPIEG NA SZLAKU

Szpieg z Krainy Deszczowców, tajemniczy Don Pedro, stanął na bielskim bajkowym szlaku.


Przebojowy październik

GWIAZDY W BCK-u

Leszek Możdżer, Silvana Peres, Anna Maria Jopek, Muniek i Aukso – to tylko niektóre z gwiazd, które będziemy mogli usłyszeć w październiku w „Domu Muzyki” Bielskiego Centrum Kultury.


Kolejny przebój Banialuki

JAK CZŁOWIEK ZE SMOKIEM

Dzieci dają się ponieść emocjom, angażują się w tę historię, ale i raz po raz wybuchają śmiechem. Przebojowe „Smoki”, które miały premierę w bielskiej Banialuce to przede wszystkim mądra historia, która uczy otwartości i empatii, a przemawia nawet do sumień dorosłych.