Wydanie nr 40 z dnia 04.10.2018

Kto da więcej, ten wygra?

PIĘĆ, SZEŚĆ, SIEDEM – START!

Kandydaci na prezydentów, burmistrzów i wójtów są już zarejestrowani, kampania gdzieniegdzie się rozkręca, a gdzie indziej trwa już w najlepsze. Krajobraz wypełniają wyborcze plakaty i banery.


Bielsko na największym proteście w historii policji

PETYCJA O PODWYŻKI

Policjanci z bielskiego garnizonu wzięli we wtorek, 2 października, udział w proteście służb mundurowych w Warszawie. Jeszcze nigdy tylu funkcjonariuszy nie wyjechało do stolicy, by walczyć o poprawę warunków pracy i płacy.

 


Buczkowice: hala rośnie w oczach

DOCZEKALI SIĘ!

Hala sportowa wraz z bogatym zapleczem przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Buczkowicach nabiera kształtów. Powiatowa inwestycja, wsparta środkami rządowymi, będzie kosztować ponad sześć milionów złotych.

 

 


Skoro podwyżki płac w służbie zdrowia nie dla wszystkich…

BIELSKI SAMORZĄD PODRATUJE „ONKOLOGA”?

Od 1 lipca wdrażana jest zagwarantowana przez rząd podwyżka płac w służbie zdrowia. Problemem jest to, że objęte nią zostały tylko trzy grupy zawodowe: lekarze, pielęgniarki i położne oraz ratownicy medyczni. Tymczasem nie są to wszyscy pracownicy zatrudnieni w placówkach służby zdrowia.


Kanalizacja w Hałcnowie

NARESZCIE!

Rozpoczyna się budowa kanalizacji sanitarnej i przebudowa sieci wodociągowej w bielskiej dzielnicy Hałcnów. Gdy dobiegnie końca, 99,7 procent mieszkańców miasta będzie miało dostęp do kanalizacji.

 

 


Brawurowo, bez kasku, na bani

KAMIKADZE NA DWÓCH KÓŁKACH

Nie brakuje rowerzystów, którzy – ze szkodą przede wszystkim dla siebie – czują się panami dróg. Statystyki są zatrważające. To właśnie cykliści spowodowali około 60 procent z prawie stu wypadków i kolizji, do których tylko w tym roku doszło w Bielsku-Białej i powiecie bielskim.

 

 


Inauguracja pod koszem

PORAŻKA PO OSTREJ WALCE

Ekipa DAAS Basket Hills Bielsko-Biała rozpoczęła drugoligowe rozgrywki koszykówki. W inauguracyjnym spotkaniu zmierzyła się z Polonią Bytom.