Wydanie nr 38 z dnia 22.09.2022

 

BKS – STO LAT TRADYCJI

Mecz jubileuszowy pomiędzy zespołami BKS Stal i VfL Wolfsburg uświetni obchody 100-lecia Bialskiego Klubu Sportowego. Po spotkaniu kibice przejdą pod ratusz, który zostanie podświetlony w barwach klubu, a sympatycy Stali przygotują pokaz pirotechniczny. Natomiast Kronika Kronika przygotowała z okazji stulecia specjalny czterostronicowy dodatek.


WSTRZYMANIE INWESTYCJI NA SARNIM STOKU

JEST OBOWIĄZKIEM

– Wszystko jest w rękach urzędników, bo to oni władowali nas w to bagno, które bezpowrotnie zniszczy przyrodę – Kronika rozmawia z prezesem Stowarzyszenia Olszówka Jackiem Zacharą.


GANGI ZŁODZIEI DREWNA

Na rynku brakuje nie tylko węgla, ale również drewna. A jeśli już jest – to w horrendalnej cenie. Coraz częściej słychać o kradzieżach drewna z lasu. Jak jest w beskidzkich lasach?


Charytatywny sklep w Bielsku-Białej przestanie istnieć

FAZA LIKWIDACJI

Inflacja i podwyżka czynszu mają swoją ofiarę – to popularny wśród bielszczan sklep, w którym można było zostawić niepotrzebne rzeczy, które później tanio odsprzedawano. Dochód przeznaczano na szczytne cele. Prowadząca sklep fundacja zarzuca władzom miasta obojętność.


UKRAIŃCY DBAJĄ O CMENTARZ ŻOŁNIERZY RADZIECKICH

Na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Bielsku-Białej przeprowadzono kolejne prace porządkowe. Takie działania prowadzone są tam już od kilku lat. Cmentarzem opiekują się też Ukraińcy.


MILIONY NA PODBESKIDZIE

– Mam nadzieję, że Jarosław Kaczyński przyjedzie do Bielska-Białej. Robimy wszystko, by go zachęcić do odwiedzenia naszego miasta, gdyż dawno go tu nie było – Kronika rozmawia z Grzegorzem Pudą, ministrem funduszy i polityki regionalnej.


ZAMRAŻARKA PATRONÓW.

CZY KTOŚ JESZCZE O NICH PAMIĘTA?

Pięć osób i jedno województwo – to zamrażarka patronów Bielska-Białej. Osób i nazw, które według urzędu zasługują na upamiętnienie. Jak to w zamrażarce, na takie uhonorowanie można czekać latami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


POGODA NIE PRZESTRASZYŁA ROWERZYSTÓW

Punktualnie o 9:30 sprzed bielskiego ratusza wyruszył 50. jubileuszowy Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy. Mimo niesprzyjającej aury na trasę wyruszyło ponad 1200 kolarzy, w tym wielu młodych, a nawet bardzo młodych rowerzystów.


PASJONACI ROBIĄ, CO LUBIĄ

Ludzie nie angażują się w działania społeczne – słyszymy na każdym kroku. Nie mają czasu lub chęci, czasem jednego i drugiego. Tymczasem w Bielsku-Białej istnieje wiele inicjatyw, których członkowie aktywnie działają. Czym się zajmują i po co, skoro nie dla pieniędzy?


RATOWNICY ŚWIĘTOWALI. 70 LAT GRUPY BESKIDZKIEJ GOPR

W tym roku mija 70 lat, odkąd GOPR niesie pomoc na beskidzkich szlakach. Grupa Beskidy to – po tatrzańskiej – najstarsze stowarzyszenie ratowników ochotników.


POSADZILI WIEŚKA DYMNEGO

Swoistą uwerturą do jaworzańskich dożynek było odsłonięcie w Nałężu wygodnej ławeczki, na której spoczęła wyrzeźbiona postać Wiesława Dymnego, jednego z założycieli legendarnej „Piwnicy pod Baranami”, aktora, rysownika, satyryka i autora zbioru literackiego „Opowiadania zwykłe”.