Wydanie nr 37 z dnia 15.09.2022

 

Przeciw tym oskarżeniom zaprotestowała dziennikarska Polska

PRESJA MA SENS: ZIOBRO POLECIŁ

UMORZYĆ ABSURDALNĄ SPRAWĘ

PRZECIW NASZEMU DZIENNIKARZOWI

MIROSŁAWOWI JAMRO

Nasz dziennikarz Mirosław Jamro najpierw usłyszał prokuratorskie zarzuty za podżeganie policjantów do ujawnienia informacji, a potem sprawę polecił umorzyć sam Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.


CORAZ DROŻEJ, A BĘDZIE GORZEJ

Od października mieszkańcy Bielska-Białej zapłacą więcej za ciepło. Na razie podwyżka jest mała, ale kolejna będzie duża, bo nowych stawek nie ustaliła jeszcze elektrociepłownia. Będą znane jeszcze w listopadzie. Coraz wyższe koszty ogrzewania gazem ponosi bielski samorząd.


Najgorszy scenariusz:

OGRANICZENIA PRODUKCJI I ZWOLNIENIA PRACOWNIKÓW

Prąd dla firm od września podrożał o 50 procent, a kolejne podwyżki zdają się być tylko kwestią czasu. Koszty działalności wzrosną drastycznie – słyszymy w jednym z przedsiębiorstw.


POLSKA SZARŻA NA CZESKIE SKŁADY WĘGLOWE

Sytuacja na rynku węgla z trudnej zmienia się w tragiczną. Węgiel jest coraz droższy, więc niektórzy szukają go w Czechach. Ale i tam zapasy szybko się kończą.


CZY BĘDZIEMY PALIĆ BYLE CZYM?

Alarmujące wieści płyną z niektórych polskich miast: mieszkańcy oddają znacznie mniej odpadów. Najbardziej prawdopodobny powód? W razie konieczności zamierzają nimi ogrzewać swoje domy. To byłaby ekologiczna katastrofa.


PAN BÓG NIERYCHLIWY, ALE SPRAWIEDLIWY

W bielskim sądzie spotkali się ostatnio Janusz Szymik i ks. Jan W., czyli ofiara i jego oprawca. – Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy – tymi słowami zwrócił się Szymik do księdza.


BERDIAŃSK: RAPORT Z OKUPOWANEGO MIASTA

– W mieście pozostało co najwyżej 30 procent dotychczasowych mieszkańców. Wszystko, co związane z Ukrainą, jest tu zabronione: język, literatura i symbole państwowe. Ludzie są zdruzgotani – mówi Kronice Igor Kaminski, Polak z Ukrainy, radny miejski z Berdiańska.


EKOLODZY MÓWIĄ „NIE” INWESTYCJI NA SARNIM STOKU

Ekolodzy protestują przeciwko planom budowy osiedla na Sarnim Stoku, w sąsiedztwie zespołu krajobrazowo-przyrodniczego.


NOCNE RAJDY PO MIEŚCIE

– Było po północy, niedługo po tym, jak położyłem się spać, gdy nagle na równe nogi zerwał mnie przeraźliwy pisk opon oraz wycie silnika – skarży się mieszkaniec Starego Bielska. Dodaje, że to nie pierwszy raz, gdy domorośli rajdowcy nic sobie nie robią z ciszy nocnej.


WKRĘCONA W KSIĄŻKĘ TELEFONICZNĄ

Pani Łucja jest starszą kobietą. Porusza się z wyraźnym trudem, o lasce. Nie traci jednak pogody ducha. Nawet teraz – po tym jak padła ofiarą naciągaczy. Przyznaje, że sama sobie jest winna, bo dała się omamić. Może nie straciła wiele, bo raptem 70 złotych, lecz dla samotnej emerytki to spore pieniądze.


INNOWACYJNE PODBESKIDZIE: O SPORCIE I BIZNESIE

Innowacje godne filmów science fiction, a także sport jako narzędzie promocji i rozwoju firm – to były główne zagadnienia E-Kongresu „Sąsiedzi Sąsiadom – Innowacyjne Podbeskidzie”, który po raz szósty odbył się w Bielsku-Białej.


MONOLOG O ŁAPÓWCE

Prowadziłem nocne audycje muzyczne, mogło mnie słuchać tylko dwóch piekarzy i jeden portier – Kronika rozmawia z Grzegorzem Sikorą, aktorem Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.