Wydanie nr 36 z dnia 9.09.2021

 

Co trzeba wiedzieć przed czwartą falą?

NOWY WARIANT, INNE OBJAWY

Niemal wszyscy pacjenci z Covid-19, którzy trafiają na intensywną terapię i umierają, nie zdążyli się wcześniej zaszczepić – to wnioski płynące z Włoch. W Polsce już obserwuje się wzrost zachorowań na Covid-19. Prawdopodobnie jesteśmy u progu czwartej fali.


W bielskiej oświacie

DOBRA ZMIANA?

Janusz Kaps, człowiek od lat odpowiedzialny w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej za sprawy edukacji, zrezygnował z funkcji naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu. Odszedł na własną prośbę za porozumiem stron – brzmi lakoniczny komentarz bielskiego magistratu w tej sprawie.


POTURBOWANY STAROSTA

W wypadku drogowym, do którego doszło na węźle bielskiej obwodnicy, ucierpiał starosta Andrzej Płonka. W jego przypadku skończyło się na potłuczeniach. Trzy inne osoby trafiły do szpitala.


Pomogli strażacy i właściciele Mysikrólika

ZAKLINOWANA ŁANIA

Łania tak nieszczęśliwie wpadła do wykopu, że utknęła na grzbiecie i zaklinowała się. Jak zawsze na medal spisali się założyciele bielskiego Mysikrólika i strażacy.


Czy rządowy program wykończy samorządy

ŁAD CZY NIEŁAD? KTO TU KŁAMIE?

Aż 86 milionów złotych dochodu może stracić Bielsko-Biała w ciągu najbliższych 10 lat z powodu sztandarowego projektu rządu zwanego Polskim Ładem – tak obwieściła niedawno radnym Mirosława Nykiel. Posłanka Koalicji Obywatelskiej przekonywała, że nie jest jeszcze za późno, by samorządowcy zwarli szeregi i walczyli o odrzucenie tego projektu.


Świątynia jakiej jeszcze nie było

CERKIEW W KAMIENICY?

W Bielsku-Białej już niebawem zostanie powołana parafia kościoła prawosławnego. Został już wyznaczony jej proboszcz, a w nieodległych planach jest budowa na terenie miasta niewielkiej cerkwi.


Chory na białaczkę nie został wpuszczony do autobusu

REGULAMIN WAŻNIEJSZY OD CZŁOWIEKA?

Chorujący na zaawansowaną białaczkę 77-letni bielszczanin, popularny niegdyś muzyk Janusz Gawlas, przeżył koszmar na dworcu w Krakowie. Nie został wpuszczony do autobusu i przekonuje, że potraktowano go skandalicznie. – Usiadłem na ławce i zacząłem płakać – mówi.


„Nie” dla sprzedaży gminnych działek?

APARTAMENTOWCE NAD POTOKIEM

Rada Miejska nie zajęła się ostatnio projektem uchwały, jaki znalazł się w porządku obrad. Punkt został w ostatniej chwili, na wniosek prezydenta, wycofany z debaty. Chodziło o sprzedaż dwóch gminnych działek przy ulicy Kochanowskiego w Bielsku-Białej. Sprawa budzi wątpliwości.


Logo szkoły narażało dzieci na niebezpieczeństwo?!

ZNIKAJĄCA TĘCZA

Logo Szkoły Podstawowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach zostało zmienione. Głównie dlatego, że jego elementem była… tęcza. Niektórzy rodzice podejrzewają ingerencję lokalnego polityka PiS-u. Dyrektor szkoły przekonuje, że zareagowała na sygnały o tym, iż dzieci z powodu tęczy były narażone na nieprzyjemności, a zmiana jest efektem wspólnej decyzji szkolnej społeczności.


Czy środki chwastobójcze okazały się zabójcze

CO ZJADŁ PSIAK?

Pies pani Izy po spacerze na osiedlu Langiewicza skonał w męczarniach. Właścicielka czworonoga jest przekonana, że to efekt pryskania trawy środkami chwastobójczymi. Spółdzielnia Złote Łany nie zgadza się z takim oskarżeniem.


W KURII OSTRO O PEDOFILII

1 września w kurii diecezjalnej w Bielsku-Białej odbyło się specjalne szkolenie poświęcone ochronie dzieci i młodzieży.


Jak w Bielsku-Białej ścieżki rowerowe się (nie) budują

CIESZYŃSKA DO POPRAWKI

Przebudowa ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej dobiegła końca. Świętowano z fanfarami, osoby zasłużone dla tej inwestycji wypięły piersi po ordery. A my wybraliśmy się tam na rowerze.


Falstart bielskiego deseru

CIASTKO TYLKO NA POKAZ

Miał być słodki deser, a wyszła pospolita kicha. Huczna prezentacja ciasteczka opracowanego specjalnie z okazji 70-lecia Bielska-Białej okazała się falstartem. O bielskim deserze prawie wszyscy słyszeli, lecz tylko nielicznym dane było go skosztować.


10 DNI ZABAWY

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Tak było również w przypadku tegorocznych Dni Bielska-Białej, mimo że trwały aż 10 dni. Tak długo miasto jeszcze nigdy nie świętowało, ale powód był przecież szczególny.


DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI!

Dni Bielska-Białej dobiegły końca. Podczas tego wyjątkowego święta nie mogło zabraknąć „Kroniki Beskidzkiej”. Nasze stoisko na Jarmarku w Białej, na placu Wojska Polskiego, cieszyło się imponującą frekwencją.


Z MDK BYŁO SUPER!

Piknik Rodzinny „MDK jest super!”, który odbył się w sobotę, 4 września, sprawił, że bielski park Słowackiego zamienił się na kilka godzin w „dziecięce miasteczko” tętniące życiem, radością i muzyką.