Wydanie nr 36 z dnia 8.09.2022

 

DZIENNIKARZ ŚCIGANY, BO PYTAŁ

Nasz dziennikarz Mirosław Jamro bywał na miejscu zdarzenia, zadawał pytania, zdobywał informacje, a potem je publikował. Prokuratura uznała, że to nielegalne. Postawiła mu zarzuty nakłaniania policjantów do przekazywania informacji. Jamro – jako podejrzany – mówić o zarzutach nie może. Mówią za to dziennikarze. Są zgodni: to kompromitacja prokuratury, kuriozum i żenada.


BRUTALNIE POBITY OCHRONIARZ.
CO SIĘ WYPRAWIA POD SFERĄ?

Pracownik ochrony Galerii Sfera zwrócił uwagę grupie młodzieży, która zakłócała spokój na mostku prowadzącym do centrum handlowego. W odpowiedzi ochroniarz został zaatakowany – miał wykręcane ręce i został pobity. Policja zatrzymała w tej sprawie dwie nieletnie osoby. To już kolejny przypadek zakłócania porządku w tym miejscu.


SUMIENIE BISKUPA

Tadeusz Rakoczy, emerytowany biskup diecezji bielsko-żywieckiej, nie ma sobie nic do zarzucenia w sprawie Janusza Szymika. W ten sposób biskup Rakoczy skwitował swój udział w sprawie, po przesłuchaniu go w charakterze świadka przez bielski sąd. Pozew przeciwko kurii w Bielsku-Białej z żądaniem zapłaty 3 mln zł odszkodowania za skutki czynów księdza Jana W., złożył poszkodowany Janusz Szymik.


TRAGICZNY POŻAR PRZY BOHATERÓW WESTERPLATTE

W czwartek, 1 września w południe, dyspozytor straży pożarnej w Bielsku-Białej otrzymał zgłoszenie o pożarze na drugim piętrze kamienicy przy ul. Bohaterów Westerplatte. Z ogniem walczyło sześć zastępów strażaków. Niestety, w wyniku pożaru zginął 48-letni mieszkaniec budynku.


LAWINA WNIOSKÓW O DODATEK WĘGLOWY

Od 17 sierpnia w gminnych i miejskich ośrodkach pomocy społecznej można składać wnioski o dodatek węglowy. Chętnych jest mnóstwo.


BIELSZCZANIN ZBIERA NA HELIKOPTERY DLA UKRAINY

Pochodzący z Bielska-Białej Bożydar Pająk, dziennikarz i reportażysta, jest pomysłodawcą głośnego przedsięwzięcia pod hasłem „Polska Zrzutka Obywatelska: Zbroimy Ukrainę”. – To obecnie największa w Polsce akcja wsparcia dla ukraińskich obrońców – mówi Kronice.


AMBITNY PROJEKT GOPROWCÓW

U podnóża Szyndzielni ma powstać Centralna Stacja Ratownicza Grupy Beskidzkiej GOPR. Chodzi jednak o coś znacznie więcej niż tylko nową siedzibę. Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było.


ŻER NA KONONOWICZU

Zna go chyba każdy. Jego słynne „żeby nie było niczego”, z czasów, kiedy ubiegał się o urząd prezydenta Białegostoku, stało się hasłem-symbolem. Teraz filmy z udziałem Krzysztofa Kononowicza, stawiające go w fatalnym świetle, trafiają na YouTube, zaspokajając najniższe instynkty widzów. A zarządza tym wszystkim… bielszczanin.


KOZUBNIK: NIE MA SPOSOBU NA DZIKI

Od wielu lat dziki niszczą uprawy Czesława Niemczyka w Porąbce. Nie pomaga nic: ani wyszukane sposoby ich odstraszania, jak laserowe oczy wilka, ani spanie na balkonie z latarką w ręku.


ROZRYWKOWO I AMBITNIE

Dni Bielska-Białej dobiegły końca. Było dużo dobrej muzyki i ambitnych przedsięwzięć odbywających się w wielu różnych punktach miasta.