Wydanie nr 35 z dnia 29.08.2019

Policjanci uratowali desperatkę

Z PĘTLĄ NA SZYI…

Kobieta miała już zaciśniętą pętlę na szyi. Policjanci, których do desperatki w ostatniej chwili doprowadził pies tropiący, przywrócili jej oddech i przekazali załodze karetki.

 


BURZA ZA BURZĄ

W ostatnich dniach zdążyliśmy się przyzwyczaić do popołudniowych burz. Największy ślad po sobie zostawiła ta z poniedziałku, 26 sierpnia.

 

 


Ośmiogodzinny maraton na sesji

GŁÓWNIE O BUDŻECIE

Aż 217 milionów złotych ma wynieść tegoroczny deficyt budżetowy Bielska-Białej. To o blisko 90 milionów więcej niż zakładały władze miasta pod koniec ubiegłego roku, kiedy budżet był uchwalany.

 


Bielsko-Biała: o czym kierowcy wiedzieć powinni

REWOLUCJA NA PARKINGACH

Na kierowców korzystających z parkingów w Bielsku-Białej czekają od 1 września rewolucyjne zmiany. Nie będzie już inkasentów pobierających opłaty, zastąpią ich jedne z najnowocześniejszych w kraju, solarne „skarbonki”, czyli parkomaty.

 


Zabytkowa elewacja „Mechanika” musi poczekać

ZBYT DRODZY BUDOWLAŃCY?

Po raz kolejny nie udało się wybrać wykonawcy, który podjąłby się remontu elewacji budynku Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej. Sztuka ta nie powiodła się już po raz trzeci!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PIES OBLANY KWASEM?

Gdy pieska brutalnie pozbyli się pierwsi właściciele, przygarnęła go mieszkanka Bielska-Białej. Chciała zapewnić mu miłość i bezpieczeństwo. Tymczasem jej pupila ktoś oblał prawdopodobnie kwasem.


Z przepełnionych lodówek

BIELSZCZANIE BIELSZCZANOM

Akcja zapoczątkowana przy okazji minionych świąt wielkanocnych przez nieformalną grupę Foodsharing Bielsko-Biała, polegająca na dzieleniu się zbędnym jedzeniem, bynajmniej nie umarła. Niedługo pojawią się w mieście kolejne punkty, gdzie będzie można zostawić pożywienie.

 

 

 

 


Czechowice-Dziedzice

POŻEGNANIE DYREKTORA

Bogdan Szary odchodzi na emeryturę. Prawie 20 lat był dyrektorem Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach. Jego następcą został Paweł Urbańczyk.

 

 

 

 

 

 


Zamienimy PET-a na kasę w Bielsku-Białej?

BUTELKOWY EKOINTERES

Przykład Krakowa, który jako pierwszy w kraju zainstalował automat wypłacający pieniądze w zamian za wrzucone butelki plastikowe pokazał, że jest to krok w dobrym kierunku. Czy władze stolicy Podbeskidzia również myślą o takim rozwiązaniu?


Samochody z Brzezinki intrygowały nawet Amerykanów!

ZAPOMNIANY CUD TECHNIKI

Automobile produkowane przed II wojną światową w Brzezince koło Oświęcimia miały wytworną sylwetkę, a przy tym były ekonomiczne, wytrzymałe i wygodne. Cieszyły się wielkim powodzeniem wśród ówczesnych celebrytów. Jeździli nimi między innymi tancerka Zizi Halama, malarz Wojciech Kossak i śpiewak Jan Kiepura.

 


Gospodarują na stu hektarach

OBRZĘD U GAZDÓW Z MAZAŃCOWIC

Gazdowie Małgorzata i Sylwester Kusiowie z Mazańcowic gościli w swoim progach wójta Jasienicy Janusza Pierzynę. To w ich gospodarstwie rolnym „Obrzędem u Gazdów” w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Międzyrzeczanie” rozpoczęło się doroczne świętowanie zbiorów w gminie Jasienica.

 


W Bielsku-Białej, pod Dębowcem

LATO KONCERTOWO POŻEGNANE

Kilkunastotysięczna publiczność bawiła się wokół namiotu muzycznego Pod Dębowcem, gdzie koncertem „Pożegnanie lata” zakończono wakacyjny cykl plenerowych imprez muzycznych w mieście. W finale wystąpili zespół Perfect i Michał Szpak.

 

 


Czechowiczanie kręcili, że hej!

RODZINNIE NA ROWERACH

W niedzielę, 25 sierpnia, odbył się XXXI Rodzinny Rajd Rowerowy Czechowice-Dziedzice. Blisko 240 uczestników przejechało 35-kilometrową trasę.