Wydanie nr 35 z dnia 2.09.2021

 

Ruszył proces po katastrofie w Szczyrku

OBRONA PRZEZ ATAK

W Sądzie Okręgowym w Bielsku-Białej rozpoczął się proces dotyczący śmierci ośmiorga mieszkańców Szczyrku po wybuchu gazu. Budynek wyleciał w powietrze, gdy przewiercono gazociąg. Tylko jeden z sześciorga oskarżonych zdążył złożyć wyjaśnienia w dniu rozpoczęcia procesu.


Stary pomysł w nowym wydaniu

ROWEREM PRZEZ MIASTO

Władze Bielska-Białe pochwaliły się nową ścieżką rowerową, jaka niebawem zostanie wytyczona przez centrum miasta. Chodzi o odcinek prowadzący spod ratusza na ulicę Grażyńskiego. Nie wybudowano jednak ani metra nowej trasy rowerowej – po prostu wyznaczono ją na już istniejących ulicach i deptakach.


Prawica i Lewica pod rękę

PETYCJA PRZECIW SPALARNI

W bielskim ratuszu złożono petycję zatytułowaną „Nie dla spalarni w Bielsku-Białej”. Podpisało się pod nią około 2700 osób, w tym mieszkańcy gmin Jasienica oraz Jaworze.


DRAMAT NA DRODZE

24-letni motocyklista zginął na miejscu po tym, gdy na łuku drogi z impetem uderzył w słup i ogrodzenie. Dramat rozegrał się w Hecznarowicach.


WODA DAŁA POPALIĆ

W nocy z wtorku na środę niektóre rzeki w regionie przekroczyły stany alarmowe. We wtorek wojewoda ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe. Strażacy w Bielsku-Białej oraz powiatach bielskim i żywieckim interweniowali ponad sto razy, usuwając skutki intensywnych opadów deszczu.


Co wydarzyło się przed laty w Międzybrodziu Bialskim?

ZBRODNIA BEZ KARY

Przez ponad dwadzieścia lat kobieta znaleziona w szambie na posesji niedaleko Jeziora Żywieckiego pozostawała bezimienna. Dzisiaj już wiadomo, kim była. Wciąż jednak poszukiwany jest jej morderca. Tropi go policja, syn zmarłej i dziennikarze.


Czechowice-Dziedzice: jesion w opałach

CHCIELI POMÓC, A ZASZKODZILI?

Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic walczyli przed wakacjami o ocalenie jesionu, który rośnie na chodniku. Teraz obrońcy drzew twierdzą, że firma prowadząca prace mające pomóc drzewu, zniszczyła część jego systemu korzeniowego. Zleceniodawca prac odpowiada, że nic się nie stało.


Uczniowie wrócili, ale czy na stałe?

WIRUS NIEPEWNOŚCI W SZKOLE

Uczniowie ponownie zasiedli w szkolnych ławkach. Wielu z nich pewnie już zapomniało o zagrożeniu epidemicznym. Nie zapomnieli za to dyrektorzy szkół, którzy w napięciu wyczekują decyzji dotyczących funkcjonowania szkół w najbliższych miesiącach.


Parkingowa czarna magia

MANDAT Z KAPELUSZA?

Bohater tego tekstu, mieszkaniec powiatu bielskiego, jest zawodowym iluzjonistą, ale nawet on nie był przygotowany na takie „magiczne sztuczki”. Opowiada, że gdy wczytywał się w regulaminy na parkingu, 200-złotową karę dla niego wyciągnięto jak z kapelusza.


Numery na drzewach to jeszcze nie wycinka

ODŚWIEŻANIE PARKU

Na drzewach w parku Strzygowskiego w Bielsku-Białej pojawiły się – namalowane sprejem na pniach – numery. Czyżby władze miasta znów coś „kombinowały”? Obrońcy drzew są czujni. Wszak dwa lata temu o parku zrobiło się głośno, gdy przy okazji rewitalizacji pod topór miało pójść ponad sto rosnących tam drzew. Po fali protestów władze miasta wycofały się z tego pomysłu. Czyżby teraz chciały do niego powrócić?


TO BYŁY (SĄ) PIĘKNE DNI!

Bielsko-Biała świętuje. I to jak! Koncerty, jarmark, piknik historyczny – to tylko część atrakcji przygotowanych przez władze miasta na tegoroczne wyjątkowe Dni Bielska-Białej.