Wydanie nr 34 z dnia 26.08.2021

 

70 LAT RAZEM

W specjalnym dodatku do „Kroniki Beskidzkiej” z okazji 70-lecia połączenia Bielska i Białej czytelnicy znajdą między innymi wywiad z Grażyną Staniszewską, opowieść o bielskich szybowcach, wojenne dzieje znanej bielskiej rodziny Kulków czy rozmowę z nieżyjącym już dziś byłym prezydentem Bielska-Białej Marianem Kałoniem.


CIĘŻARÓWKI W OGNIU

Po 4.00 nad ranem, w niedzielę, 22 sierpnia, do dyżurnego straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie pożaru samochodu na terenie firmy kurierskiej przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Na miejscu okazało się, że ogniem objęte są trzy samochody ciężarowe, a dwa kolejne są już nadpalone.


Coraz więcej oszustw internetowych

NIE OTWIERAJ LINKÓW!

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy wykorzystują portal ogłoszeniowy OLX. Przestępcy przez komunikator WhatsApp przesyłają link, który kieruje do łudząco podobnej do OLX strony. Jeśli tam ofiara nieopacznie poda dane swojego konta bankowego, po chwili traci z niego wszystkie środki.


Wapienica: mieszkańcy przeciwko spalarni

PROTEST NA RONDZIE

W Wapienicy zorganizowano kolejny protest przeciwko planom budowy spalarni. Spowodował on znaczne utrudnienia drogowe w tej części Bielska-Białej. Złość protestujących skupiła się głównie na prezydencie miasta.


Rząd namawia do szczepień 12-latków

TO NIE JEST EKSPERYMENT

Do dyrektorów szkół trafiło pismo z Ministerstwa Zdrowia dotyczące szczepień uczniów od 12 do 15 roku życia. Mają z nim być zapoznani nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice. Ma to być krok w kierunku obalania twierdzeń antyszczepionkowców, jakoby szczepienie młodych ludzi nie było zasadne i miało być „eksperymentem medycznym”.


Zamieszanie ze skrzyżowaniami

DROGOWCY LUBIĄ RÓWNORZĘDNE

1 lipca Miejski Zarząd Dróg zmienił sposób organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Kołłątaja i Wilsona w centrum Bielska-Białej. Miejsce zostało oznakowane w szczególny sposób, sugerujący kierowcom, że powinni mieć się na baczności, a jednak wciąż dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji. Po co jednak w ogóle zmieniano coś, co działało od dekad i nikt się nie skarżył?


Czechowice-Dziedzice

NA KOŚCIÓŁ JEST, A NA KOTŁY NIE MA?

Władze Czechowic-Dziedzic postanowiły przeznaczyć 230 tysięcy złotych na prace remontowe w zabytkowym kościele NMP Wspomożenia Wiernych. Radni byli jednogłośni, choć tuż przed głosowaniem wysłuchali listu mieszkańca, który apelował, by pieniądze przeznaczyć na wymianę nieekologicznych kotłów w gminnych budynkach mieszkalnych.


Wielki billboard na Białym Krzyżu

PIĘKNY WIDOK… NA REKLAMĘ

Ogromne billboardy szpecą krajobraz nawet w górach. Na Białym Krzyżu w Szczyrku stanął wielki reklamowy baner, który dosłownie zasłania widok na góry.


Kozy

HALA PO LATACH CZEKANIA

W Pałacu Czeczów podpisano niedawno umowę na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kozach. Budowę takiej hali planowano od lat dziewięćdziesiątych!


Wyjątkowe Dni Bielska-Białej

DLA KAŻDEGO COŚ MIŁEGO

W piątek 27 sierpnia rozpoczynają się Dni Bielska-Białej. Będzie to kulminacyjne wydarzenie zorganizowane dla uczczenia przypadającej w tym roku 70. rocznicy połączenia Bielska i Białej w jeden organizm miejski.


Deser na 70 wspólnych lat

SŁODKA WIZYTÓWKA

Wadowice mają kremówki, Poznań rogale świętomarcińskie, a Bielsko-Biała… karambbę. Tak nazywa się bielski deser opracowany specjalnie z okazji 70-lecia Bielska-Białej. W przyszłości ma stać się słodką wizytówką stolicy Podbeskidzia.