Wydanie nr 33 z dnia 16.08.2018

Mój klub radnych na pewno wystartuje

PREZYDENT JUŻ W RATUSZU

Ciężkie osobiste doświadczenia, bardzo poważne operacje i skrócona rehabilitacja, łączona z dbaniem o sprawy miasta… Pełne dramatyzmu i traumy miesiące przeżył ostatnio prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult.

 

 

 


Lipnik: sprawa kruszarni powraca

PROKURATOR WSZCZYNA ŚLEDZTWO

Znów gorąco zrobiło się wokół planów uruchomienia kruszarni w bielskiej dzielnicy Lipnik. Sprawą zajęła się nawet prokuratura. Tymczasem jeszcze trzy lata temu wydawało się, że temat jest zamknięty.

 


PSZOK pod specjalnym dozorem

TAJNE ŚMIECI?

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Straconki 1 w Bielsku-Białej to miejsce często odwiedzane przez tych, którzy w legalny sposób chcą pozbyć się nietypowych śmieci. Dlaczego jednak miejsce to jest aż tak tajne, że nie można tam robić zdjęć?


30-latka postawiła na nogi całą bielską komendę

PIJACKIE ŻARTY

Najwyraźniej alkohol zbyt mocno uderzył jej do głowy. Popijając pod nową bielską komendą wykonała telefon alarmowy i poinformowała o podłożeniu w niej bomby.


Jak upamiętnić obóz w Mikuszowicach Krakowskich?

IPN WIE NIEWIELE

Po raz kolejny – za sprawą bielskiej radnej Grażyny Nalepy – powrócił temat upamiętnienia byłego obozu karnego w Mikuszowicach Krakowskich.

 

 

 


2,6 tysiąca podbeskidzkich pielgrzymów pieszo i na rowerach

NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM

Aż 2,6 tysiąca pielgrzymów z diecezji bielsko-żywieckiej dotarło na Jasną Górę. Byli tacy, którym pokonanie około 150 kilometrów zajęło prawie tydzień, a byli i tacy, którzy – na rowerze – pokonali ten dystans w jeden dzień.


Był wielkim przyjacielem Bielska-Białej

POŻEGNANIE TOMASZA STAŃKI

W piątek, 10 sierpnia, na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach pożegnano Tomasza Stańkę – wspaniałego muzyka, kompozytora, jazzmana – przez piętnaście lat dyrektora artystycznego Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej.


Spod Wawelu pod Beskidy

FAŁAT W BYSTREJ

Kiedy Julian Fałat pożegnał się z zaszczytną funkcją rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zamieszkał w Bystrej Śląskiej. Co sprawiło, że mistrz akwareli przeniósł się spod Wawelu na podbeskidzką ziemię?

 

 


20 lat biegania na Żar

I WCIĄŻ OSTRO DO PRZODU!

W pierwszym biegu na górę Żar w 1999 roku wzięło udział zaledwie 43 zawodników. Frekwencyjny rekord padł trzynaście lat później. Wtedy na mecie stanęło aż 311 biegaczy. Podczas dwudziestej, jubileuszowej edycji było ich niewiele mniej, bo 307.