Wydanie nr 32 z dnia 09.08.2018

Pechowy lot zapoznawczy

BOCIAN NIE POFRUNĄŁ

To był tak zwany lot zapoznawczy młodej kobiety. Jednak tuż po starcie sterowany przez instruktora szybowiec rozbił się o ziemię. Aż trudno uwierzyć, że oboje wyszli z tej przygody bez szwanku.

 

 


Policjanci jak… strażacy

URATOWALI MIESZKAŃCÓW

W mieszkaniu przy ul. Lenartowicza w Bielsku-Białej wybuchł groźny pożar. Ucierpieli dwaj lokatorzy. Pierwsi na miejscu byli policjanci, którzy rozpoczęli ewakuację wszystkich lokatorów bloku.


ACTA2: kto ma rację? (cd.)

JAK ŻYĆ BEZ WIKIPEDII?

W pierwszym podejściu europosłowie zatrzymali budzący sporo kontrowersji projekt dyrektywy o prawach autorskich, określanej przez jej przeciwników – licznych także na Podbeskidziu – jako ACTA2. Ale to nie kończy sprawy.

 

 

 


Akcje KOD w Bielsku i Żywcu

REKSIO W KOSZULCE

Na pomnikach w różnych częściach Polski pojawiły się białe koszulki z napisem „Konstytucja”. W ten sposób Komitet Obrony Demokracji manifestuje „przywiązanie dla najważniejszych wartości”. Także Bielsko-Biała przyłączyło się do akcji.

 

 


Słowacy zamkną tunel – będzie drogowy koszmar

OMIJAJCIE CZADCĘ!

Tym, którzy w najbliższych dwóch tygodniach wybierają się do słowackiej Żyliny czy na południe Europy, zalecamy omijanie Czadcy. Powód? Gwarantowane stanie w gigantycznym korku.

 


Urzędnicy pilnują, strażnicy spisują

DROBIEM NIE POHANDLUJESZ

W bielskiej dzielnicy Komorowice Krakowskie, na placu służącym od lat jako targowisko, nie wolno handlować drobiem. Niedawno wpadła tam straż miejska i pospisywała handlujących.

 

 

 


AKCELERATOR W KOŃCU W BIELSKU!

Już w sierpniu pacjenci Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej będą mogli korzystać z akceleratora najnowszej generacji, który umożliwia połączenie nowoczesnych technik napromieniania.

 

 

 


TKB: Grand Prix dla zespołu Żywczan, a…

LIPOWIANIE Z PUCHAREM „KRONIKI”

Dobiegł końca folklorystyczny maraton – Tydzień Kultury Beskidzkiej. Trwał przez dziewięć dni na estradach w Szczyrku, Wiśle, Oświęcimiu i Makowie Podhalańskim, a przez dziesięć w Żywcu.


Jasienica: żęcie, młócenie i pieczenie chleba

SIERPEM I KOSĄ

W Jasienicy klepano kosy, żęto sierpem i młócono cepami zboże, a następnie wypiekano chleb. Wszystko po to, by pokazać tłumnie zebranym widzom, jak to drzewiej na tutejszej wsi bywało.

 

 

 


Żołnierze, czołgi, wozy bojowe

W PORĄBCE ZAGRZMIAŁY DZIAŁA

Do Porąbki zjechali członkowie grup rekonstrukcyjnych. Przywieźli sprzęt i wyposażenie wojskowe z czasów II wojny światowej. Była to gratka dla miłośników wojskowości i historii tego okresu.

 

 

 


OSTATNIE ELIMINACJE NA PIASKU

Na boiskach do siatkówki plażowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach odbył się kolejny i zarazem ostatni turniej eliminacyjny „Młoda Plaża 2018”.