Wydanie nr 3 z dnia 20.01.2022

 

Szokująca historia z Bielska-Białej

SZEŚĆ GODZIN CZEKANIA PRZED SOR

Ponad sześć godzin spędził przed SOR w karetce pogotowia 32-letni mężczyzna z pękniętym tętniakiem mózgu, który kilka dni później zmarł w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Do tej bulwersującej sytuacji doszło pod koniec listopada 2021. Sprawę nieumyślnego spowodowania śmierci wyjaśnia bielska prokuratura.


JAGUAR I 2,5 PROMILA

33-latek miał „w czubie” prawie 2,5 promila alkoholu. Mimo to wsiadł za kierownicę jaguara. Przejażdżka zakończyła się dachowaniem. Na szczęście nikt postronny nie ucierpiał.


Najpierw brzydkie sugestie, potem przeprosiny

KURIA SIĘ KAJA

Kuria w Bielsku-Białej przeprosiła Janusza Szymika za kontrowersyjne wątki, które znalazły się w odpowiedzi na pozew, jaki były ministrant z Międzybrodzia Bialskiego wniósł przeciwko diecezji bielsko-żywieckiej w czerwcu ubiegłego roku.


Nie ma jej w wykazie…

CZY COVID-19 TO CHOROBA ZAKAŹNA?

Od ponad dwóch lat świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Tylko w naszym kraju z powodu zakażenia zmarło już ponad 100 tysięcy ludzi. Tymczasem w świetle polskiego ustawodawstwa Covid-19 nie jest chorobą zakaźną.


Co czeka mieszkańców spółdzielni?

TANIO JUŻ BYŁO…

Bezprecedensowa drożyzna dotyka także osoby mieszkające w budynkach bielskich spółdzielni mieszkaniowych. Ich zarządy dwoją się i troją, aby mieszkańcy nie zostali w samych skarpetkach. Trzymając rękę na pulsie, uchroniły lokatorów przed szokującymi podwyżkami, w przypadku gazu sięgającymi nawet… 800 procent! Ale co nas czeka za kilka miesięcy – tego nie jest w stanie przewidzieć nikt.


Strażacy pomogli choremu wierzchowcowi

KOŃ W OPAŁACH

Chory koń nie potrafił samodzielnie wstać, co uniemożliwiało podanie mu leków. Pomogli strażacy, którzy wykorzystali swoje umiejętności i umożliwili działanie lekarzowi weterynarii.


Czechowice-Dziedzice

DOM RODZINNY

Są jak wielka rodzina. Czternaścioro wychowanków czechowickiego domu dziecka mieszka już w pięknym, gruntownie wyremontowanym domu na Lipowcu.


MIĘDZYNARODOWE JAWORZE

Okazuje się, że w niewielkim Jaworzu mieszka sporo cudzoziemców. Ponoć nie ma tam tylko obywateli z Australii i Antarktydy, jak żartobliwie odnotowano w raporcie gminy.


Spór o wartość kamienicy

PECHOWA TRZYNASTKA?

Po tym, jak kamienica przy ulicy Cyniarskiej 13 wpisana została do wojewódzkiego rejestru zabytków – co skomplikowało plany rewitalizacji placu Wojska Polskiego – władze Bielska-Białej odwołały się od tej decyzji do ministra kultury. Dowodzą, że budynek nadaje się jedynie do rozbiórki, a jego wartość kulturowa i historyczna jest znikoma.


Coraz więcej osób nie szczepi psów

WŚCIEKLIZNA PRZYPOMNIAŁA O SOBIE

Wścieklizna to bardzo groźna choroba wirusowa zwierząt, dla człowieka śmiertelna. Wydawało się, że została już opanowana. Ale czy na pewno?


Duże zmiany w Wapienicy

SLUMSY PRZEJDĄ DO HISTORII

Dwa lata temu władze miasta postanowiły zlikwidować osiedle socjalne w Wapienicy. Wydawało się, że od tego momentu nic się nie dzieje, a jednak przygotowania do tej operacji są już mocno zaawansowane.


Niespodzianka od MZD

OCZY W SŁUP!

Chcesz, jak od lat, wjechać na własną działkę, a tu na środku podjazdu wyrósł ci nagle słup! Taka sytuacja spotkała niedawno bielszczanina, pana Marka, na remontowanej ulicy Pocztowej w Bielsku-Białej. MZD twierdzi, że słup postawiony został zgodnie z przepisami, a bielszczanin niepotrzebnie robi aferę.