Wydanie nr 27 z dnia 05.07.2018

Żeby bubel naprawić, trzeba go… rozebrać

WYMARZONY DOM ZAGRAŻA ŻYCIU

To miał być wymarzony dom dla jego rodziny. Powstał jednak bubel, którego naprawa wymagałaby praktycznie… rozebrania całego budynku! Budowlaniec z powiatu bielskiego musi oddać pokrzywdzonej rodzinie prawie 350 tysięcy złotych.

 

 

 


Meszna: wpadła do stawu

PORAZIŁ JĄ PRĄD?

60-letnia kobieta zginęła w dramatycznych okolicznościach. Niewykluczone, że poraził ją prąd, przez co wpadła do stawu. Do zdarzenia doszło przy ulicy Dolnej w Mesznej.


Po dachowaniu

DLACZEGO UCIEKLI?

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w Bielsku-Białej. Zaraz po niej podróżujący samochodem… wzięli nogi za pas.

 

 

 


Cenzura Internetu czy walka z piractwem?

STOP ACTA2 – KTO MA RACJĘ?

Kilkudziesięciu głównie młodych ludzi zebrało się w piątkowy wieczór, 29 czerwca, na bielskim placu Chrobrego, by protestować przeciwko nadciągającej – ich zdaniem – cenzurze Internetu.

 

 


Wykastrują wszystkie bezdomne zwierzaki?

RADNI ZMIENILI PLAN

Czyżby wojewoda śląski chciał, aby w bielskim schronisku dla zwierząt sterylizowano i kastrowano sarny, jeże i wiewiórki? Bo tak można zinterpretować jego stanowisko.


Czarny protest na placu Chrobrego

KARTKI DO KOSZA

Kilkanaście osób, w przeważającej większości kobiet, uczestniczyło w happeningu pod hasłem „Wyrzuć ustawę Kai Godek do kosza”, jaki w poniedziałek, 2 lipca, miał miejsce na placu Chrobrego w Bielsku-Białej.

 

 

 


Komorowice: zaniepokojeni mieszkańcy

ISKRY PRZY GAZOCIĄGU

Mieszkańców Komorowic Krakowskich w Bielsku-Białej zaniepokoiły roboty prowadzone na terenie stacji gazowej – i w jej pobliżu – przy ulicy Jasna Rola. Dlaczego?


NAUCZYCIEL PIANISTÓW

28 czerwca zmarł Zdzisław Tanewski, nauczyciel gry na fortepianie i harcmistrz, wpisany do Księgi Zasłużonych dla Bielska-Białej. Miał 99 lat.

 

 

 


Jasienica: sto złotych na każde dziecko

ZACHĘTA DLA ŻŁOBKÓW

W gminie Jasienica do dzisiaj nie ma ani jednego publicznego żłobka. Jednak władze znalazły rozwiązanie tymczasowe, które ma dać impuls do prowadzenia i otwierania nowych żłobków przez prywatne podmioty.


Bielski festiwal dwustu artystów

W GALERIACH I NA SZYNDZIELNI

Bogactwo technik i tematów, różne wrażliwości artystyczne i sposoby wyrażania siebie. Taki właśnie jest 4. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych 2018, który potrwa aż do 26 sierpnia.

 

 

 


Hiszpan pomoże?

GÓRALE SIĘ ZBROJĄ

W weekend 21-22 lipca boje zainauguruje pierwsza liga. Podbeskidzie podpisało kontrakty z pięcioma nowymi zawodnikami, przedłużyło dwa z dotychczasowymi, a drużyna ma za sobą kolejny sparing i ostro przygotowuje się do boju o Ekstraklasę.

E-wydanie