Wydanie nr 26 z dnia 28.06.2018

Zginął nastolatek

WJECHAŁ W CIĘŻARÓWKĘ

26 czerwca o 15.50 na ulicy Pięknej w Zasolu Bielańskim doszło do tragicznego wypadku. Nastolatek wjechał seatem prosto w ciężarówkę. Zginął na miejscu.

 

 

 


Czechowice: mundialowe argumenty i…

BURMISTRZ Z ABSOLUTORIUM

Realizacja czechowickiego budżetu była taka, że mucha nie siada. Jednak głosowaniu nad absolutorium towarzyszyła dyskusja, w której prym wiodła zniesmaczona opozycja.

 

 

 


300 złotych wyprawki

NA DOBRY START

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu „Dobry start”. Najpierw przez Internet, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną. 300 złotych przysługuje na każde uczące się dziecko.


Pracuje więcej, zarabia mniej

OBNIŻKA DLA STAROSTY

Starosta bielski Andrzej Płonka będzie zarabiał miesięcznie o 1,4 tysiąca złotych mniej niż do tej pory. To nie efekt przykręcania śruby przez radnych, ale skutki rządowego rozporządzenia.

 

 

 


Strażnik miejski uciął komara

ŚPIĄCY KRÓLEWICZ

Strażnik miejski najwyraźniej uciął sobie drzemkę w samochodzie. Został uwieczniony przez jednego z mieszkańców. W komendzie mówią, że taka sytuacja jest nie do zaakceptowania.

 

 

 


Co z przebudową Cieszyńskiej?

JEST NOWY PRZETARG

Mimo gigantycznych problemów, na jakie natrafiła planowana modernizacja ulicy Cieszyńskiej, Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej po raz kolejny ogłosił przetarg w celu wyłonienia wykonawcy tego zadania.


Zamiast śmieci i szczurów

PLAC DO POPRAWKI

Władze Bielska-Białej chcą zrewitalizować położony w centrum plac Fabryczny i jego najbliższe otoczenie. Wkrótce ma być ogłoszony konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania tego fragmentu miasta.

 

 

 


Egzamin gimnazjalny w regionie bielskim

POWYŻEJ ŚREDNIEJ

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna na swojej stronie podała średnie z egzaminów gimnazjalnych. Okazuje się, że uczniowie z Bielska-Białej i powiatu bielskiego mają się czym pochwalić.


Po zimie w wolierze – znów na wolności

MARYSIA DAJE RADĘ!

MaRysia, młoda rysica, która minioną zimę spędziła w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Mysikrólik” w Bielsku-Białej, przebywa już na wolności.

 

 

 


Jezioro Goczałkowickie zarybione

SZCZUPAKI, WĘGORZE, SANDACZE

Zakończyły się tegoroczne zarybienia Jeziora Goczałkowickiego. Do wody trafiło 800 tysięcy ryb!

 

 

 


47 lat temu płonęła czechowicka rafineria

DZIEŃ, KTÓRY ZMIENIŁ CAŁE ŻYCIE

26 czerwca 1971 roku zapisał się w historii Podbeskidzia krwią i bólem. Podczas gigantycznego pożaru czechowickiej rafinerii zginęło 37 osób, a wiele zostało rannych.

 

 

 


Jak co roku w mieście pod Szyndzielnią

LATO Z KULTURĄ

Czas wakacji i urlopów nie oznacza przerwy w organizowaniu w Bielsku-Białej artystycznych imprez. Również w tym roku na mieszkańców i turystów czekają koncerty z cyklu „Lato z kulturą”.

 

 


Politycy żądają wyjaśnień

TSP: SPRAWA DLA PROKURATORA?

Kandydat PiS-u na prezydenta miasta Przemysław Drabek pyta o wysokość środków finansowych, jakie trafiły do TS Podbeskidzie z miejskiej kasy. Janusz Buzek, lider Porozumienia dla Bielska-Białej uważa, że sprawą powinna zająć się prokuratura!


Złoty Bartosz!

Z MEDALAMI I PRZEPUSTKĄ

Świetnie na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U20 spisali się zawodnicy czechowickiego MKS-u. Bartosz Jarczok zdobył złoto na dystansie 3000 metrów i srebro na 5000 metrów. Natomiast Rafał Pająk stanął na najniższym stopniu podium w biegu na 100 metrów.

E-wydanie