Wydanie nr 25 z dnia 21.06.2018

Obrońcy działek pobili rekord

NA KARPACKIM ZAWRZAŁO

Mieszkańców osiedla Karpackiego w Bielsku-Białej rozsierdziły plany władz ich spółdzielni mieszkaniowej, dotyczące sprzedaży kilku działek położonych pomiędzy aleją Andersa a blokami jednostki „B”.

 

 

 


Duża kasa dla Bielska

„ONKOLOG” DO LIFTINGU

O niezwłocznej potrzebie gruntownej modernizacji obiektów wchodzących w skład bielskiego „Onkologa” mówiło się od wielu lat. Teraz plany zaczynają się ziszczać.

 

 

 


Tylko rzeki żal…

WIELKA AFERA O NIC?

Potok płynący przez Biery, który był skarbem tej miejscowości, został zmasakrowany spychaczami. Uderzające jest to, jak zniszczenie rzeki prawie nikogo nie obeszło. A tych, których obeszło, nazywa się wręcz głupcami.

 


Traumatycznie pod Dębowcem

PISK OPON, WYCIE SILNIKÓW

W weekend 16-17 czerwca na terenie hali pod Dębowcem odbywały się targi motoryzacyjne 86 Stars Show. Miała to być pełna atrakcji impreza na Podbeskidziu. Czy taką była? Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że takich mąk jak przez te dwa dni nigdy jeszcze nie przeżyli.


Szczyrk: od skansenu do raju

NARCIARSKICH CUDÓW PRZYBĘDZIE

Nowe narciarskie inwestycje przyciągnęły do Szczyrku w minionym sezonie zimowym rzesze miłośników białego szaleństwa. Bynajmniej nie oznacza to ich końca i już planowane są kolejne.

 

 

 


Hala za 5 milionów

SPORTOWE SERCE JAWORZA

– To najszczęśliwszy dzień mojego wójtowskiego żywota. Po dwudziestu latach doczekaliśmy się pełnowymiarowej hali sportowej – pękał z dumy Radosław Ostałkiewicz, oddając mieszkańcom do użytku nowoczesny obiekt.

 

 


Lipnik: kłopoty z odnowieniem leśnego amfiteatru

PROJEKT W ODSTAWKĘ?

Rewitalizacja leśnego amfiteatru w Lipniku została zakwalifikowana do realizacji w ramach zeszłorocznego budżetu obywatelskiego. Pojawiły się jednak komplikacje, które realizację tego przedsięwzięcia stawiają pod wielkim znakiem zapytania…

 

 


Alkohol w nocy?

BURMISTRZ WIERZY W ROZSĄDEK

Nocnej prohibicji w Czechowicach-Dziedzicach nie będzie. Burmistrz uważa, że nie można każdej sprawy społecznej regulować nakazami i zakazami.


Z Hecznarowic, Rybarzowic i Jasienicy

ROLNICY NA MEDAL

Trzy gospodarstwa rolne z powiatu bielskiego zostały wyróżnione podczas finału XVI Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne” dla regionów bielskiego i katowickiego.


Jedni wyrzucili, inni pozbierali

ŚMIECI JAKBY MNIEJ…

Śmieci na beskidzkich szlakach wyrzucone zostały przez pseudoturystów. Pozbierały je jednak dzieci i młodzież, które wiedzą, jak należy zachowywać się w górach.

 

 

 


Kolejny bielski mural

ZIELONE PŁUCA – NA ŚCIANIE

W piątek, 15 czerwca, odsłonięto ogromny mural na jednej ze ścian Bielskiej Fabryki Szczotek i Pędzli „Befaszczot” w stolicy Podbeskidzia. Obok widocznych z daleka ogromnych zielonych płuc trudno przejść obojętnie.

 

 


Niewidomi w galerii

OGLĄDALI PRZEZ DOTYK

Są niewidomi lub niedowidzący. Nie przeszkadzało im to jednak w zwiedzeniu wystawy afrykańskiej sztuki lalkarskiej. Bo można ją było poznawać za pomocą… dotyku.

 

 

 

 

 


WAPIENICA PEŁNA LEKKOATLETÓW

Na wapienickim Stadionie Sprint odbył się XVII Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Beskidianathletic. Były biegi, skoki oraz rzuty i pchnięcia. Nasi zgarnęli worek medali!