Wydanie nr 23 z dnia 9.06.2022

 

ZAWSZE PATRZYŁ DALEJ

Z pośmiertnych wspomnień o Włodzimierzu Mysłowskim wyłaniał się obraz przedsiębiorcy, prezesa klubu piłkarskiego, pasjonata sportów lotniczych. Wszystko to prawda, ale nie cała i nie najważniejsza.


W UKRAIŃSKIEJ ARMII, A POTEM W RUSKIEJ NIEWOLI.

KIEDY WRESZCIE WYSZŁA, ROZPOCZĘŁA SIĘ WOJNA

Była pierwszą kobietą w armii ukraińskiej szkolącą psy bojowe. Kochała to, co robi. Dzisiaj jest psychicznie zdruzgotana, boi się ludzi. Obiecała sobie, że już nie będzie uciekać przed ruskim butem, że woli zginąć. Dała się jednak przekonać i wraz z córką znalazła schronienie w Bielsku-Białej.


PENSJONAT NAPRZECIWKO STOKU NA DĘBOWCU

W ciągu trzech lat pod Dębowcem, naprzeciwko stoku narciarskiego przy Karbowej, ma powstać pensjonat z aparthotelem oraz polana biwakowa. Grupa J5, która jest właścicielem ponad 1,7-hektarowego gruntu, otrzymała decyzję środowiskową.


NAGŁE ODWOŁANIE DYREKTORA

Zbigniew Hendzel przestał być dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej. W ubiegłym tygodniu urzędnik został odwołany ze stanowiska.


PARK WŁÓKNIARZY WRESZCIE SIĘ ZMIENIA

Z sześcioletnim poślizgiem (!) ruszyła rewitalizacja parku Włókniarzy w Bielsku-Białej. To dla bielszczan dobra i zła wiadomość.


NIE MA JUŻ SKLEPU U PANI JADZI

Z centrum Bielska-Białej zniknął właśnie kolejny sklep z tradycjami – oferował farby, tapety i materiały budowlane. Działał w tym samym miejscu, na parterze starej zabytkowej kamienicy, na rogu placu Wolności, od trzydziestu lat.


NOCLEG W APARTAMENCIE, MIÓD Z PASIEKI

W szpitalu w Bystrej hodują pszczoły, które pomagają leczyć pacjentów i prowadzą pensjonat! Apartamenty miały być dla bliskich osób przebywających w szpitalu, ale większość stanowią już turyści.


TŁUMY BAWIŁY SIĘ NA PIKNIKU Z NADZIEJĄ

W Parku Słowackiego pojawiły się tłumy. Przyciągnął je XI Piknik Rodzinny organizowany przez Fundację Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień Nadzieja.


REWOLUCJA NA BŁONIACH? BĘDZIE, ALE NIE TAK SZYBKO

Władze Bielska-Białej ogłosiły niedawno na konferencji, że zamierzają kompleksowo zmodernizować tereny rekreacyjne na Błoniach. Tyle że koszt inwestycji szacowany jest na około 8 mln zł, a w tegorocznym budżecie zarezerwowano na ten cel niecały milion!


Bielska Zadymka Jazzowa

ZAGRAJĄ LEGENDY

Te nazwiska rozpalają wyobraźnię każdego miłośnika jazzu. Gwarantują najwyższy poziom artystyczny oraz niepowtarzalną atmosferę muzycznego święta i szalonej zabawy. Gwiazdy Bielskiej Zadymki Jazzowej zaserwują nam muzykę czerpiącą ze źródeł z całego świata.


Rozmowy na 100-lecie BKS-u

MĄŻ MÓWI: ANIOŁ W DOMU, SZÓSTKA W TOTKA

Katarzyna Gajgał-Anioł, nazywana przez koleżanki „Miśką”, po zakończeniu kariery sportowej przeniosła się do branży… gastronomicznej. W Szczecinie, w którym mieszka z mężem i synem, prowadzi burgerownię. W rozmowie z „Kroniką” opowiada jednak nie tylko o jedzeniu, ale przede wszystkim o dziesięciu latach spędzonych w Bielsku-Białej.