Wydanie nr 18 z dnia 6.05.2021

 

Pedofile żyją obok nas

LECĄ NA WABIKI, JAK MUCHY NA LEP

Żądni zaspokajania swych chorych pragnień, dają się łapać jak muchy na lep łowcom pedofili, czego dowodem ostatnie zdarzenie w Bielsku-Białej.


Kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa

KOLARZE DO SZPITALA

Kierująca osobówką doprowadziła do zderzenia z trzema kolarzami. Mężczyźni trafili do szpitala, ale nie odnieśli poważniejszych obrażeń.


Czym zarażali się bielszczanie?

NIE TYLKO KORONAWIRUS

Ubiegły rok upłynął w cieniu pandemii. Nie oznacza to jednak, że wraz z pojawieniem się koronawirusa zniknęły z naszego otoczenia inne choroby zakaźne.


Studio Filmów Rysunkowych

DYREKTOR CHMIEL

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński powołał Macieja Chmiela na pełniącego obowiązki dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Nowy dyrektor rozpoczął urzędowanie 1 maja.


Teraz naprawdę docenia życie

NIE CZAS NA ŁZY

Jej dramat życie rozpisało na wiele aktów. Gdy wybudzono ją ze śpiączki, powoli uświadamiała sobie, że cudem przeżyła i jak wiele skomplikowanych operacji przeszła. I jakie jeszcze trudy rehabilitacji i zabiegów ją czekają. A jednak nie przestaje się uśmiechać. – Co mi po łzach, skoro mam dla kogo żyć! – stwierdza Katarzyna Konwa.


Pomagają tym, którzy mają trudniej

CZAR DOBRYCH GESTÓW

Mówi się, że „wszystkie dzieci nasze są”, ale tak naprawdę w powiedzeniu tym niewiele jest prawdy. Bo są i takie, które są pozostawione własnemu losowi. Na szczęście są też tacy, którym nie jest to obojętne.


Gdzie tu logika?

KOLEJNA PODWYŻKA CIEPŁA

Wzrosła cena energii cieplnej dostarczanej do bielskich mieszkań przez miejską spółkę ciepłowniczą Therma – tym razem o 3 procent. To już szósta w ciągu roku zmiana taryf za ogrzewanie.


Wjadą buldożery?

DOLINA MNIEJ DZIKA, BARDZIEJ GOŚCINNA

Bielscy radni przyjęli plan zagospodarowania dla obszaru miasta w rejonie potoku Gościnnego w Bielsku-Białej – pomiędzy aleją gen. Andersa a ulicą Gościnną. Projekt od początku wzbudzał wiele kontrowersji.


Nie dała się chorobie, dziś inspiruje innych

KOCHA ŻYCIE, MIMO WSZYSTKO

Na scenie jest wulkanem energii. Gdy prowadzi zajęcia z zumby, jest uśmiechnięta i zaraża uczestniczki optymizmem. Organizuje maratony i akcje charytatywne. Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz od urodzenia żyje z nieuleczalną chorobą.


Odzyskany po 20 latach!

ZŁOTY ZEGAREK

Pochodzący z Turynu bielszczanin Angelo Gilli oniemiał, gdy u jego progu stanęły dwie mieszkanki miasta, które wręczyły mu zgubiony 20 lat temu złoty zegarek. – Pani przeprosiła mnie za opóźnienie – śmieje się były dyrektor w firmie produkującej dla Fiata.


Ptasia grypa: wirus niegroźny dla ludzi

KOSZMAR HODOWCÓW DROBIU

Po SARS-CoV-2 rozwija się epidemia ptasiej grypy. – Dzięki Bogu, zatrzymała się na granicy Wisły. Robimy wszystko, współpracując ze służbami mundurowymi, by naszych hodowców ominęła konieczność utylizacji drobiu – mówi Zenon Dobija, powiatowy lekarz weterynarii w Bielsku-Białej.


Nie ma zgody kuratorium

CO Z TYM TECHNIKUM?

1 września czechowicka „Resortówka” miała się połączyć ze zlikwidowanym Technikum nr 2, wcześniej działającym w Zespole Szkół Silesia. Starostwo Powiatowe zostało jednak zaskoczone brakiem zgody kuratora i sprawa pozostaje otwarta. Tymczasem niedługo rusza nabór…


Zlikwidują „115” do Wilkowic

DWA BILETY MIESIĘCZNE

Od 31 maja ma zostać zlikwidowana linia Komunikacji Beskidzkiej (dawny PKS Bielsko-Biała) nr 115 Bielsko-Biała – Bystra – Wilkowice Granica.


SZTUKA „UWOLNIONA”

Od 4 maja znów dostępne są dla widzów – oczywiście w reżimie sanitarnym – muzea i galerie sztuki. Z czym czekają na publiczność bielskie placówki?


Zapomniany pomnik

JAK BIELSKO UCZCIŁO PIERWSZEGO PREZYDENTA

12 maja mija 95. rocznica zamachu majowego. W stolicy Podbeskidzia raczej trudno szukać pamiątek bezpośrednio związanych z przewrotem, jednak to właśnie w Bielsku pojawił się symbol tamtej pomajowej rzeczywistości. Mowa o nieistniejącym już pomniku upamiętniającym prezydenta Gabriela Narutowicza.