Wydanie nr 18 z dnia 5.05.2022

 

Nauczyciele krzyczą, dzieci się boją, rodzice się skarżą

SZKOŁY PEŁNE (ZŁYCH) EMOCJI

Zdaniem szefowej bielskiego wydziału edukacji, kadra nauczycielska w stolicy Podbeskidzia należy do najlepszych w województwie. Ale ostatnie wydarzenia – pandemia, a teraz wojna – sprawiają, że niektórym nauczycielom puszczają nerwy. Cierpią na tym uczniowie.


Pytała o orientację seksualną molestowanego

ETYKA PANI ADWOKAT

Biuro Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Bielsku-Białej zajęło się sprawa bielskiej mecenas Anny Englert, pełnomocniczki kurii bielsko-żywieckiej, która żądała zbadania orientacji seksualnej Janusza Szymika, molestowanego w dzieciństwie przez księdza Jana W.


RADNY PYTA O BEZDOMNOŚĆ. LUDZI I ZWIERZĄT

W tym roku bielski samorząd zamierza wydać na pomoc osobom bezdomnym ponad 3 miliony złotych. O te dane poprosił radny PiS Edward Kołek przy okazji uchwalania przez Radę Miejską tegorocznego programu dotyczącego… bezdomności zwierząt.


Ukraińska manifestacja na placu Chrobrego

WSPIERAJĄ WALCZĄCYCH, DZIĘKUJĄ POLAKOM

Wierzą, że wygrają tę wojnę. Wiedzą, że nie mogą już zrobić ani kroku wstecz. – Nie chcemy zostać wchłonięci przez Rosję – mówią. Manifestując w centrum Bielska-Białej przeciwko agresji Putina, Ukraińcy chcieli też wyrazić ogromną wdzięczność Polsce. Bo czują, że Polacy walczą razem z nimi.


DUŻO SIĘ ZMIENI NA BŁONIACH

Budowa czterech przeszklonych oranżerii, zadaszenie i zaaranżowanie otoczenia sceny koncertowej, budowa tzw. parku naukowców – to tylko niektóre z nowości planowanych na bielskich Błoniach. Nowoczesna infrastruktura u stóp Koziej Góry ma kosztować około 8 mln zł.


Szczyrk

NIEPRZEJEZDNA DROGA DO ORLEGO GNIAZDA

Przy wjeździe na ulicę Wczasową w Szczyrku ustawiono żółtą tablicę informacyjną. Wynika z niej, że droga nie nadaje się do ruchu! Na pewnym odcinku asfalt jest już tak dziurawy, że nie da się bezpiecznie przejechać.


EMOCJE NA SKRAJNEJ

Na ulicy Skrajnej, na tzw. podstoczu, wybuchł właśnie bunt mieszkańców. Ludziom nie podoba się przebudowa ulicy i protestują przeciwko rujnowaniu terenów zielonych. Boją się, że to kolejna zakamuflowana przygrywka pod przyszłą deweloperkę.


Z Kóz w wielki świat

HONOROWY HENRYK TALAR

Mały Henio wyglądał niegdyś przez okno w domu swojej babci w Kozach, zastanawiając się, dokąd właściwie jadą te wszystkie furmanki, skoro we wsi jest tylko jedna droga. Po latach dorosły Henryk, rozsławiony już na dobre „telewizyjnym okienkiem”, odebrał uroczyście tytuł Honorowego Obywatela Gminy Kozy.


Nie ma dotacji, nie ma KPO, ale zapowiadają przetarg!

CO DALEJ Z LINIĄ ŻYWIEC – SUCHA BESKIDZKA?

Najpierw był szok i niedowierzanie, gdy okazało się, że nie będzie dotacji z rządowego programu Kolej Plus na rewitalizację linii Żywiec – Sucha Beskidzka. Po tygodniu powiało optymizmem, bo spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiedziała, że planuje przetarg na remont. Sęk w tym, że pieniądze miałyby pochodzić z Krajowego Programu Odbudowy. A jak wiadomo, z KPO jest ogromny kłopot, bo trwa ostry spory spór pomiędzy polskim rządem a Unią Europejską.


BOREŚ, ZBAWCA PODBESKIDZIA

Bramkarz, trener, działacz piłkarski, biznesmen, ale także niespełniony samorządowiec. W minionym tygodniu nagle pojawiła się informacja, że Wojciech Borecki po kilku latach spędzonych w zaciszu rodzinnego Podlasia, powraca do Bielska-Białej i sprzedaje hotel z halą sportową, a pozyskany w ten sposób kapitał chce zainwestować w TS Podbeskidzie – klub, w którym świętował największe sukcesy.


Rozmowy na 100-lecie BKS-u

NA KŁOPOTY… ELŻBIETA OSTOJSKA

Blisko 40 lat pracy na najwyższych obrotach i emerytura w wysokości… 1800 złotych. Życie czasami brutalnie obchodzi się ze sportowcami. Mimo tego oraz licznych chorób Elżbieta Ostojska, ikona Bialskiego Klubu Sportowego, nie traci pogody ducha.