Wydanie nr 14 z dnia 05.04.2018

Na dwupasmówce w Czechowicach

KOSZMARNE POTRĄCENIE

Chciał przebiec przez dwupasmówkę pomimo czerwonego światła. Został potrącony przez dwie osobówki i wylądował w szpitalu z fatalnymi obrażeniami.

 

 


Pacjent wściekły na lekarzy, szpital winy nie widzi

RELIGA PRZEWRACA SIĘ W GROBIE?

– W ogóle nie byłem tam leczony. To nie jest kardiologia tylko przechowalnia chorych! – denerwuje się 69-latek, który w styczniu spędził tydzień na tym oddziale Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.


Narciarze wypierają piechurów

KASOWANIE SZLAKÓW

Rozwój infrastruktury narciarskiej w Szczyrku może uderzyć rykoszetem w miłośników górskich wędrówek. Większość pieszych szlaków w rejonie Skrzycznego czy Malinowa koliduje bowiem z trasami zjazdowymi.

 


Wapienica: trzeba przeprojektować drogę

CIASNA NEKROPOLIA

Na wapienickim cmentarzu w Bielsku-Białej zaczyna brakować miejsca na pochówki. Dlatego sprawą niecierpiącą zwłoki wydaje się konieczność jego powiększenia.

 


Kłopoty z przebudową ulicy Cieszyńskiej

TERMINY UCIEKAJĄ!

Co z przebudową ulicy Cieszyńskiej? To pytanie zadajemy, patrząc na kompletny zastój w tej sprawie. Pojawiło się ono także podczas niedawnej sesji Rady Miejskiej Bielska-Białej.


Czechowice: wielkopańskie zapędy radnych

PAŁAC (ZNOWU) POD MŁOTEK

Jeszcze w kwietniu pod młotek pójdzie odrestaurowany pałac Kotulińskich w Czechowicach-Dziedzicach. Cena wywoławcza wynosi ponad pięć milionów złotych. Władze gminy nie zamierzają, mimo sugestii części radnych, starać się o przejęcie tego zabytku.

 


W Bielsku – 400 tysięcy

500 PLUS DO ZWROTU

Niebawem miną dwa lata od wprowadzenia programu 500+, w ramach którego rodziny mogą otrzymać świadczenia wychowawcze. Czy wszystkie pobierają te pieniądze uczciwie?


W bielskiej policji

ZMIANA KOMENDANTA

Inspektor Krzysztof Herzyk został nowym szefem Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. To jego powrót do bielskiego garnizonu, który zna niemal od podszewki.

 

 

 


Wkrótce ekumeniczny festiwal

MUZYCZNE SACRUM

16 kwietnia w Bielsku-Białej rozpocznie się XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Sacrum in musica”. Ekumeniczny festiwal należy do imprez artystycznych o najwyższej randze.


Organizacyjny sukces, i co dalej?

POMECZOWE OCHY I ACHY

Niespełna roczne maluchy oraz 94-latek. Spotkanie młodzieżówek na bielskim stadionie połączyło pokolenia. Zewsząd płyną pochwały dla miasta za organizację i oprawę spotkania Polska – Anglia. Więc dlaczegóż – u licha – bielski stadion ożywa tak rzadko?!

 


Wymiatają w szczypiorniaka

DOMINATORKI Z BYSTREJ

Piłkarki ręczne spod Klimczoka są niepokonane od półtora roku! Ostatnio zostały mistrzyniami Śląska i teraz czeka je walka w rozgrywkach na szczeblu centralnym.