Wydanie nr 12 z dnia 21.03.2019

WYPEŁNIJ I ZGARNIJ NAGRODY!

„Kronika Beskidzka” przygotowała dla swoich czytelników ankietę na temat tygodnika. Co Wam się w nim podoba, a co nie? Czego chcielibyście więcej, a co byście zmienili? Czekamy na wypełnione formularze, a na szczęśliwców czekają nagrody!


Za gwałty i kradzieże

POSZUKIWANY OD LAT

Poszukiwany od prawie dwudziestu lat radomianin może przebywać w Bielsku-Białej. Jest podejrzany o gwałty i kradzieże.

 

 


Zaskoczenie w Bielsku-Białej

WICEMINISTER W BRUKSELI?

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej kandyduje do Parlamentu Europejskiego. Na śląskiej liście Prawa i Sprawiedliwości przypadło mu ostatnie, dziesiąte miejsce.

 

 


Kopciuchy won!

KASA JEST, CHĘTNYCH MNIEJ

Władze Bielska-Białej zamierzają kontynuować autorski program walki ze smogiem poprzez dofinansowanie wymiany przestarzałych pieców węglowych. W tym roku – podobnie jak w minionym – zakłada się, że w ramach projektu zostanie zmodernizowanych 250 starych przydomowych kotłowni. Czemu tylko tyle?

 

 

 


Tropimy drogowe absurdy

WSZYSCY POD PRĄD?

Na ulicy Wiśniowej można wpaść jak śliwka w kompot. Bo jeśli jedzie się prawidłowo tą jednokierunkową drogą, to – jak sygnalizuje nam czytelnik – na czołówkę sunie rzesza kierowców, w tym śmieciarek, a nawet… radiowozów i prezydenckiej limuzyny.

 


Miał być polskim Davos

KIEDY OŻYJE KOZUBNIK?

Dawny ośrodek katowickiego Hutniczego Przedsiębiorstwa Remontowego w Porąbce Kozubniku miał być polskim Davos, ale droga do tego ciągle zdaje się bardzo daleka…

 

 

 


Kto widział ten wypadek?

GROŹNY ORCZYK

Policjanci ze Szczyrku poszukują świadków (a także ewentualnych poszkodowanych) w wypadku, do jakiego doszło 12 stycznia na wyciągu orczykowym wywożącym narciarzy na Halę Skrzyczeńską z Szczyrku Czyrnej. Około 13.00 spadła tam lina nośna i uderzyła w głowę jadącą wyciągiem 48-letnią narciarkę.

 


Młodzi bielszczanie chcą zdrowej przyszłości

KLIMATYCZNY STRAJK

„Czarne złoto, czarna przyszłość! Stop węglowi i zmianom klimatycznym!”. Takie hasła wykrzykiwali młodzi ludzie, którzy zebrali się w piątek, 15 marca, na placu Chrobrego w Bielsku-Białej.

 


Nowa oferta bielskiego ratusza?

KINO POD CHMURKĄ

Niewykluczone, że jeszcze w te wakacje bielszczanie będą mogli obejrzeć filmy wyświetlane w plenerze – w ramach kina letniego.


REKORD GROMI W PUCHARZE I LIDZE

Rekord ma za sobą kolejne dwa ważne spotkania. W hali w Cygańskim Lesie najpierw zagrał w 1/4 Halowego Pucharu Polski z Acaną Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice, a następnie w ligowych bojach zmierzył się z Red Devils Chojnice.

E-wydanie