Wydanie nr 10 z dnia 7.03.2019

Czechowiczanie napisali projekt uchwały

WIELKA INWESTYCJA WISI NA WŁOSKU?

557 podpisów zebrano pod obywatelskim projektem uchwały, przekazanym Radzie Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Mieszkańcy chcą jak najszybciej zablokować gigantyczną inwestycję w rejonie pałacu Kotulińskich.

 

 


Kryminalista na emeryturze, w piwnicy ze szczurami

ZROBIŁ SPORO ZŁEGO, PROSI O OSTATNIĄ SZANSĘ

Za kratami spędził kilkanaście lat. Pił na umór, kradł i wdawał się w bójki. Gdy po sześćdziesiątce wyszedł z więzienia, nie miał już do czego wracać. Zamieszkał w piwnicy, za kompanów mając tylko szczury. Teraz chce udowodnić, że nawet człowiek, który zrobił tyle złego, może się zmienić.

 

 


NA BRUKSELĘ!

Mirosława Nykiel – już na pewno, Grzegorz Puda – być może. Kto jeszcze – z wywodzących się z Podbeskidzia polityków – wybiera się do Parlamentu Europejskiego?


Wózkiem po schodach

PONURY ŻART Z NIEPEŁNOSPRAWNYCH?

Gdyby osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim skorzystała z dedykowanego jej zejścia do bielskiego parku Skarżyńskiego, pewnikiem by się zabiła. Bo tabliczki wskazują schody, po których trudno chodzi się nawet ludziom młodym i sprawnym.

 

 

 


W szczyrkowskim COS

KOBIECE RZĄDY

Od połowy lutego Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku ma nowego dyrektora. Została nim bielszczanka Aleksandra Woźniak.

 

 


Stadion – arena sesji ślubnych

CZYM SIĘ ŻYWI BIAŁY SŁOŃ?

Na czym zarabia bielski Stadion Miejski, poza udostępnianiem obiektu na mecze piłkarskie?


Jasienica: gmina dołożyła 81 tysięcy

SPRZĘT JAK W SZPITALU

W jasienickiej przychodni pojawił się sprzęt do USG, którego nie powstydziłyby się nawet kliniki. Kosztował 162 tysiące złotych, a połowę kosztów zakupu pokryła gmina.

 

 

 


Bielszczanie czekali na to półtora roku

ROWERY MIEJSKIE WRACAJĄ

W Bielsku-Białej rozpoczął się montaż bezobsługowych stacji wypożyczeń rowerów miejskich. 1 kwietnia – tak jak zakładano – bielszczanie znowu będą mogli skorzystać z tej usługi. Przerwa w funkcjonowaniu wypożyczalni była długa, bo aż półtoraroczna.

 

 

 


20 dolarów za spanie we własnym śpiworze

GOŚCINNOŚĆ PO KANADYJSKU

Czechowicka orkiestra dęta, choć miała reprezentować Polskę podczas orkiestrowych mistrzostw świata, nie pojedzie do Kanady. Nie jest w stanie zebrać – bagatela – 320 tysięcy złotych. Zadania nie ułatwiali też organizatorzy, którzy za spanie w polowych warunkach zażyczyli sobie po 20 dolarów od osoby.

 


W bielskim schronisku dla zwierząt

ZIMA MNIEJ ZIMNA

Zima dla zwierząt przebywających w schroniskach to trudny czas. W bielskim przytulisku zaszły jednak ostatnio zmiany, które czynią tę porę roku mniej uciążliwą dla jego podopiecznych.

E-wydanie