Wydanie nr 1 z dnia 03.01.2019

W szpitalu przy Wyspiańskiego

NEUROLOGIA WRACA!

Zawieszony ostatnio oddział neurologii w Beskidzkim Centrum Onkologii-Szpitalu Miejskim będzie znowu działał. Prawdopodobnie ruszy z początkiem roku.


Nowy wiceprezydent

INŻYNIER OD SPÓŁEK I KULTURY

Prezydent Jarosław Klimaszewski oficjalnie podziękował za dotychczasową współpracę Lubomirowi Zawierusze – jednemu z trzech swoich zastępców. 1 stycznia stanowisko to objął Adam Ruśniak, do tej pory radny klubu wyborców Jacka Krywulta.

 


OSTATNIE FAJERWERKI

Sylwestrowy pokaz ogni sztucznych pod bielskim ratuszem był ostatnim, jaki władze miasta przygotowały dla bielszczan. Mieszkańcy miasta sami – uczestnicząc w internetowej ankiecie – zadecydowali, że nie chcą już fajerwerków.

 

 

 

 


Bielsko: budżet uchwalony, ale będą spore korekty

400 MILIONÓW NA INWESTYCJE

Rada Miejska w Bielsku-Białej uchwaliła budżet miasta na rok 2019. Ale kolejne miesiące mogą przynieść sporo zmian w jego zapisach.


Nagła zmiana szefa Aquy

CZŁOWIEK DO TRUDNYCH ZADAŃ

Po wielu latach prezes bielskiej spółki wodciągowo-kanalizacyjnej Aqua Piotr Dudek pożegnał się z firmą. Kim jest jego następca na tym bardzo dobrze płatnym stanowisku?

 


Pikiety pracowników sądów, sparaliżowane prokuratury

FALA PROTESTÓW

Fala protestów przybiera na sile. Do pracowników sądów szybko dołączyli pracownicy prokuratur, mający dość odpowiedzialnej pracy za niemal minimalną pensję.

 

 


KOSZMARNY WEEKEND W BESKIDACH

24-letni turysta zmarł pod schroniskiem. Troje młodych ludzi doznało fatalnych obrażeń, gdy postanowiło zjeżdżać na byle czym przez las. Kilkoro kolejnych trzeba było szukać w skrajnie trudnych warunkach. Wszystko to zdarzyło się w jeden weekend.

 


Tym razem to nie ćwiczenia

AKCJA NA MAŁYM SKRZYCZNEM

W Wigilię doszło w Szczyrku do awarii nowej kolejki kanapowej, wywożącej narciarzy z Hali Skrzyczeńskiej na Zbójnicką Kopę. Konieczna była ewakuacja 26 uwięzionych na wyciągu osób.

 

 

 


Z namiotu nici, ale…

KONCERTY NA STADIONIE?

Miasto jednak nie kupi dużego zadaszenia namiotowego, jakie planowano ustawić już wiosną obok hali sportowo-widowiskowej pod Dębowcem w Bielsku-Białej.


Nowa akcja Moniki i Toma

NA TROPIE SYRENKI

Do dzisiaj nie opadły emocje związane z akcją „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”, w efekcie której amerykański gwiazdor dostał odpicowanego fiacika, a bielski Szpital Pediatryczny – finansowe wsparcie. Tymczasem na kilka dni przed Wigilią aktor ogłosił, że teraz on chce zrobić coś dla Bielska-Białej i jego dziecięcego szpitala.

 

 


Rozgrywka wewnętrzna

KIBICE KONTRA GWIAZDY

Na koniec roku siatkarki BKS-u uporały się z zamykającymi tabelę kaliszankami. Musiały sobie radzić bez dopingu kibiców. Dlaczego?

E-wydanie