Wydanie nr 05 z dnia 31.01.2019

W szczyrkowskim COS-ie

DYREKTOR ZREZYGNOWAŁ

Ireneusz Furczyk nie jest już dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Jak sam przyznał, zrezygnował z tej funkcji ze względów osobistych.

 


Pierwsze utrudnienia na Cieszyńskiej i…

PRÓBA BLOKADY

Rozpoczęła się ogromna wycinka drzew rosnących wzdłuż ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. To pierwszy etap rozpoczynającej się właśnie gigantycznej przebudowy i modernizacji tej bielskiej arterii na odcinku od ronda na Hulance do granicy miasta z Jaworzem. Na początek zostanie wyciętych ponad 2 tysięcy drzew, a do tego trudna do policzenia ilość krzewów. Później rozpoczną się wyburzenia.


Ważne spotkanie

WICEMINISTER W KRONICE

Wśród licznych osób odwiedzających „Kronikę” był ostatnio – to rzadkość – wysoki rangą przedstawiciel rządu. Gościliśmy
bowiem Stanisława Szweda, wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

 

 


Wojna o bielską neurologię cd.

CZY SZPITAL MIEJSKI NADAL JEST MIEJSKI?

Spór wokół neurologii to, wbrew pozorom, nie jest wojna dyrektorów dwóch szpitali o to, czyje będzie na wierzchu. Tu stawką jest zdrowie mieszkańców Bielska-Białej i okolic. Dlatego „Kronika Beskidzka” po raz kolejny podejmuje ten temat.


Pochodzi z Oświęcimia, dokonała cudu

PUSZKA PATRYCJI

Skromna krawcowa Patrycja Krzymińska pokazała, że w każdym człowieku drzemie potencjał zdolny przenosić góry. Ona swój obudziła i dokonała rzeczy niewiarygodnej – w ciągu tygodnia zebrała 16 milionów złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

 


Supermeni z bielskiego garnizonu

CZUWAJĄ, GASZĄ, RATUJĄ

Jako pierwsi – już po dwóch minutach – byli na miejscu pożaru. Z domu zasnutego kłębami dymu uratowali dwoje mieszkańców i ich psa, po czym zabrali się do akcji gaśniczej. To nie pierwszy raz, gdy dwaj policjanci z Kobiernic, po godzinach strażacy-ochotnicy z Żywiecczyzny, dokonują bohaterskich czynów dzięki umiejętnościom i doświadczeniu z różnych dziedzin.


Powstaje kolejna górska trasa rowerowa

Z KLIMCZOKA NA SZYNDZIELNIĘ

W tegorocznym budżecie Bielska-Białej uwzględniono pół miliona złotych na – jak to określono – dokończenie rozbudowy kompleksu górskich ścieżek rowerowych Enduro Trials. Kwota ta początkowo nie figurowała w projekcie uchwały budżetowej na rok 2019. Władze miasta inwestycję uwzględniły w swoich planach dopiero w przygotowanej do tego projektu autopoprawce. Na co konkretnie ratusz zamierza wydać te pieniądze?


W trosce o oczy

SZKODLIWE NIEBIESKIE ŚWIATŁO

O tym, ile spędzamy czasu wpatrując się w komputer bądź smartfon, wiemy sami. Jeśli do tego doliczymy czas, który poświęcamy na oglądanie telewizora, to robi się z tego całkiem pokaźny ułamek doby. Oczywiście można uważać, że nie ma nic złego w takim spędzaniu wolnego czasu, a jednak cierpi wzrok, narażony na szkodliwe działanie niebieskiego światła docierającego z ekranów.


Czytelnicy zdecydowali, koszykarze na topie

PLEBISCYT SPORTOWY KRONIKI BESKIDZKIEJ

„Plebiscyt Sportowy Kroniki Beskidzkiej” na najlepszego sportowca, trenera i drużynę 2018 roku na Podbeskidziu dobiegł końca! O tym, kto otrzyma „Herosa Kroniki” zdecydowali Czytelnicy.


Najpierw łowca Pampalini, potem smok

POMNIKOWY SERIAL SIĘ ROZRASTA

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo do bielskich pomników Reksia oraz Bolka i Lolka dołączą kolejne. Na pierwszy ogień pójdzie Pampalini, nieszkodliwy łowca zwierząt.

 

 


Głową ciężarnej żony o podłogę…

ARESZT DLA DOMOWYCH KATÓW

Aż trzech mężczyzn wylądowało w areszcie. Przed sądem odpowiedzą za znęcanie się nad bliskimi. Najbardziej bulwersuje przypadek szaleńca, który głową ciężarnej żony uderzał o podłogę.

E-wydanie