Wydanie nr 04 z dnia 24.01.2019

W Gdańsku i na placu Chrobrego

POŻEGNALIŚMY PAWŁA ADAMOWICZA

Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski wziął udział w uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza – tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Pożegnali go również mieszkańcy stolicy Podbeskidzia w niedzielę, 20 stycznia, na bielskim placu Chrobrego.


Samorządowcy wystarczająco chronieni?

NIE PRZEWIDUJĄ ZMIAN

Brutalny mord na prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, jaki dokonał się dosłownie na oczach całego kraju, wstrząsnął sercami Polaków. Pojawiło się też pytanie: czy osoby publiczne przebywające na rozmaitych masowych zgromadzeniach i spotkaniach mogą czuć się bezpiecznie?

 


ŚWIERKOWA PUŁAPKA

Przy tak grubej pokrywie śnieżnej drzewa mogą być skrajnie niebezpieczną pułapką. Przekonał się o tym na własnej skórze w rejonie Zbójnickiej Kopy w Szczyrku pewien snowboardzista.


Dwóch radnych ma plan

TARG NA PLACU WOJSKA POLSKIEGO?

Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej służy jako parking i postój taksówek.

Czy można to miejsce uatrakcyjnić? Koncepcję nowego zagospodarowania placu lansuje dwóch miejskich radnych.


Nauczyciele odejdą od tablic?

WYŚMIANA MINISTER

Wszystko wskazuje na to, że nauczyciele rozpoczną zdecydowany protest. Domagają się natychmiastowej 1000-złotowej podwyżki, a rząd oferuje o wiele mniej i o wiele później. Ale w regionie bielskim jest na razie spokojnie.


Starosta bielski prezesem Związku Powiatów Polskich

TRUDNA FUNKCJA

Starosta bielski Andrzej Płonka został wybrany nowym prezesem zarządu Związku Powiatów Polskich. Przed nim wielkie wyzwanie.

 

 

 


Niezwykły radny z Mazańcowic

SŁABY WZROK TO NIE PRZESZKODA

Jako ośmioletni chłopiec nabawił się ogromnych kłopotów ze wzrokiem. Od tego czasu niedowidzi, ale też nie widzi… przeszkód, by nie tylko żyć pełną piersią, ale też dawać z siebie wiele społeczeństwu.


Podhale najlepsze w Bystrej

MOC KOLORU I FOLKLORU

Góralski Zespół Dziecięcy „Śleboda” (co znaczy „wolność”) z Podczerwonej Koniówki na Podhalu wywalczył Grand Prix III
Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Beskidzka Bitwa na Kolędy”. Wydarzenie odbyło się w kościele w Bystrej Śląskiej.

 


Wilamowiczanka nie ma sobie równych

PEWNIAK DO AWANSU!

Wilamowiczanka Wilamowice jak burza szła przez jesienną rundę rozgrywek bielskiej klasy B. W dziewięciu spotkaniach zanotowała komplet zwycięstw z niesamowitym bilansem 50 zdobytych goli i zaledwie dwóch straconych.

E-wydanie