Wydanie nr 03 z dnia 17.01.2019

Bielska Orkiestra podliczona i…

KOLEJNY REKORD POBITY

Liczenie pieniędzy zebranych podczas 27. finału WOŚP w Bielsku-Białej i powiecie dobiegło końca w poniedziałek, 14 stycznia. Ubiegłoroczny wynik został zdecydowanie przebity.

 

 


STOP NIENAWIŚCI!

Kilkuset bielszczan zebrało się w poniedziałek, 14 stycznia, o 18.00 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej, by zaprotestować przeciwko aktom nienawiści i złożyć hołd zmarłemu po ataku nożownika prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.


Szczyrk ofiarą własnego sukcesu

CORAZ GORZEJ Z PARKOWANIEM

Decyzję o natychmiastowym wprowadzeniu zakazu zatrzymywania się i postoju na przecinającej Szczyrk drodze wojewódzkiej (DW 942) podjął, w trybie awaryjnym, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.


Oskubani na ponad 3 miliony

ZŁOTY PRZEKRĘT

28-latek pożyczał pieniądze na wysoki procent, oferując pod zastaw sztabki nieprawdziwego złota. W ciągu pół roku naciął w ten sposób 9 osób na ponad 3 miliony złotych! Dziesiątej nie zdążył, bo wpadł w ręce policji.

 

 

 


W imię walki z groźnym wirusem, ale czy skuteczna?

STYCZNIOWA RZEŹ DZIKÓW

Rząd chce, aby w całym kraju wybito 210 tysięcy dzików. Wszystko w imię walki z afrykańskim pomorem świń (ASF). Ekolodzy i miłośnicy przyrody biją na alarm. Masowa eksterminacja dzików nie jest w smak nawet myśliwym.

 

 

 


Czechowice: radny chce selekcji przedsiębiorców

ULGI NIE DLA KAŻDEGO?

Czechowicki radny rozpoznaje możliwości… selekcjonowania przedsiębiorców, którzy zamierzają zainwestować w mieście.


W Bielsku gościli uchodźcy z Czeczenii

PREZYDENT DAŁ PRZYKŁAD

W Bielsku-Białej gościła licząca ponad 50 osób grupa uchodźców z Czeczenii. Gdy wyjeżdżała, pojawiły się łzy…

 

 

 


Bielsko: szykują stadion na mistrzostwa świata

CZEGO CHCE FIFA?

Na przełomie maja i czerwca w Polsce zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej drużyn do lat 20 (U20). Jedną z aren zmagań będzie Stadion Miejski w Bielsku-Białej. Zanim jednak pojawią się futboliści oraz kibice, zarówno miasto, jak i sam stadion trzeba na ich przyjazd przygotować.


1300 zawodników w hali pod Dębowcem

PADŁ REKORD!

W hali pod Dębowcem odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Judo dla dzieci i młodzieży „Pokonujemy Granice”. Po raz kolejny padł rekord! Do boju wystartowało ponad 1300 zawodników ze 115 klubów.

E-wydanie