Wydanie nr 02 z dnia 10.01.2019

W szpitalach brakuje pielęgniarek, więc…

UBĘDZIE ŁÓŻEK!

Nowe normy dotyczące zatrudnienia pielęgniarek miały sprawić, by pacjenci mieli lepszą opiekę. Tymczasem dyrektorzy szpitali zapowiadają likwidację części łóżek! A to może oznaczać dla chorych jeszcze większe kłopoty z dostaniem się do szpitala.

 

 

 


Zima w Beskidach

PIĘKNA I GROŹNA

W Beskidy przyszła zima, jakiej nikt już dawno nie widział. Dla goprowców oznacza to pełne ręce roboty.


Szczyrk: kurort zasypany i…

PREZYDENCKIE SZUSY

Prezydent Polski Andrzej Duda wpadł z prywatną wizytą w Beskidy. W piątek, 4 stycznia, testował warunki, jakie panowały w ośrodku narciarskim Szczyrk Mountain Resort. Towarzyszył mu prezydent Słowacji Andrej Kiska.

 

 


AWANTURA NA PASTERCE

Karczemną awanturą zakończyła się pasterka w ligockim kościele. Pijany wierny zaatakował policjanta, który uczestniczył we mszy, a kilka dni wcześniej interweniował w domu łobuza.


Teren po browarze ma nowego właściciela

JEST RUINA, BĘDĄ MIESZKANIA?

Pojawiła się szansa – oby tym razem realna – że teren po dawnym bielskim browarze zostanie wreszcie zagospodarowany. Obecnie jest to działka zapuszczona i porośnięta chaszczami.

 

 

 


Nosacz na tropie kopciuchów

WYCZUJE, KTO TRUJE

Nad Bielskiem-Białą lata już dron badający zanieczyszczenie powietrza – tak zwany nosacz.


Szlaki zamknięte na zimę

SKRZYCZNE NIE DLA PIECHURÓW

Narciarze wygrali z pieszymi turystami: tej zimy wszystkie szlaki turystyczne prowadzące na Skrzyczne ze Szczyrku zostały oficjalnie zamknięte. Taką decyzję podjął PTTK.

 

 

 


Niedowidząca z psem przewodnikiem

NIEWPUSZCZONA DO BUSA

Niedawno kierowca busa kursującego pomiędzy Krakowem a Bielskiem-Białą odmówił zabrania niewidomej osoby tylko dlatego, że towarzyszył jej pies przewodnik!


Trzej Królowie na Podbeskidziu

ORSZAK, KTÓRY ŁĄCZY

W niedzielę, 6 stycznia, już po raz ósmy ulicami Bielska-Białej przeszedł barwny korowód – orszak Trzech Króli.

 

 

 

 


Po dresik z Reeboka, czyli…

BERSERKERSI W DRODZE DO LIGI MISTRZÓW

W listopadzie 2008 roku Damian Herczyk założył w Bielsku-Białej Berserkers Team. – Czasami sam się dziwię, jak to wszystko przetrwało pierwsze lata, bo było naprawdę ciężko – mówi dzisiaj.

 


Baletnice z Bielska-Białej

RZUCIŁY ELBLĄG NA KOLANA!

Uczennice Prywatnej Szkoły Baletowej w Bielsku-Białej wywalczyły Grand Prix podczas Międzynarodowego Konkursu Sztuki Baletowej, który odbył 15-16 grudnia w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

E-wydanie