Wydanie nr 35 z dnia 4.09.2020 r.

Za miesiąc stuknie nam 65 lat

Drodzy Czytelnicy! Wielkimi krokami zbliża się jubileusz 65-lecia „Głosu Ziemi Cieszyńskiej”. To dla nas niezwykle ważna chwila i nie wyobrażamy sobie, by nie przeżywać jej razem z Wami, naszymi Przyjaciółmi, którzy towarzyszą nam od tak dawna…


Ostatnio nieco rzadziej

Przysięgają w plenerze

Po raz pierwszy w historii na placu prof. Wiktora Wawrzyczka w Hażlachu narzeczeni stanęli na ślubnym kobiercu. Zakochani zawarli związek małżeński tuż obok niedawno powstałego Domu Przyrodnika. Jak przyznają kierownicy urzędów stanu cywilnego w naszym regionie, śluby w plenerze w ostatnim czasie są jednak rzadkością.

 

 


Letnie bolączki Ustronia

Tłok w letnie weekendy mocno dawał się we znaki mieszkańcom Ustronia. Niby to nic nowego, bo tak jest od lat. Jednak w tym sezonie, wraz z poluzowaniem obostrzeń sanitarnych związanych z koronawirusem, pod Czantorię i Równicę naraz zjechały tysiące gości. Zalali ulice i deptaki, zapchali samochodami wszystkie możliwe parkingi i ulice. Ta sytuacja kolejny raz wywołała dyskusję o doli i niedoli Ustronia jako miejscowości turystycznej i uzdrowiskowej.

 

 


Cieszyńskie wątki spółki Art-B (4)

30 lat temu nikt chyba nie przypuszczał, że za sprawą mało znanej (początkowo) spółki Art-B, będzie głośno o Cieszynie, jak nigdy dotąd. Tytułujący się prezydentem Bogusław Bagsik ulokował siedzibę firmy w cieszyńskim motelu „Orbis”, sam został radnym miejskim i miał chrapkę na senatorski fotel. Wszystko przerwał nagły wyjazd z Polski – ucieczka przed aresztowaniem. O tym pisaliśmy w trzech poprzednich odcinkach naszego dokumentalnego mini serialu. W najnowszym numerze rzecz o pozostawionych nad Olzą rezydencji i szkole.