Wydanie nr 42 z dnia 19.10.2018 r.

Na dworcu w Wiśle

BROWAR MUSI ZACZEKAĆ

Władze Wisły mają nadzieję, że zimą, po gruntownym remoncie, zostanie oddany do użytku miejscowy dworzec kolejowy. Ale na atrakcję w postaci lokalnego browaru będzie trzeba tam poczekać dłużej.

 


Remont z poślizgiem, lada dzień zacznie się kolejny

TIRY (JESZCZE) ZASTOPOWANE

Wiele wskazuje, że wreszcie nastąpi finał remontu ulicy Katowickiej w Cieszynie. Roboty trwają od wczesnej wiosny i mają prawie miesięczne opóźnienie. Ten niespełna dwukilometrowy odcinek ma być gotowy pod koniec października. Tymczasem po włączeniu go do ruchu zmotoryzowani dalej będą musieli korzystać z objazdów. Dlaczego?

 

 

 

 


Powrót pociągów

„KUBALONKĄ” DO STRUMIENIA

Na dworcu kolejowym w Strumieniu, po latach nieobecności, znowu zatrzymywać się będą pociągi pasażerskie. Na razie tylko w weekendy i święta, ale kolejarze nie wykluczają, że z czasem pociągi wrócą do Strumienia również w dni robocze.

 


PIELĘGNIARKI GOTOWE NA WSZYSTKO

Pielęgniarki i położne Szpitala Śląskiego w Cieszynie buntują się. Od kilku tygodni sytuacja w lecznicy jest mocno napięta. Powodem narastającego konfliktu jest ostatnia decyzja dyrektora Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej, który obniżył tej grupie zawodowej premię uznaniową.

 


Istebna Stecówka: odbudowany po pożarze

KOŚCIÓŁEK (ZNÓW) CIESZY OCZY

Grudzień 2013 roku na zawsze pozostanie w pamięci mieszkańców Trójwsi. To właśnie wtedy – pięć lat temu – wybuchł pożar w zabytkowym kościółku pw. Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce w Istebnej. Mimo że z ogniem walczyły aż 23 strażackie zastępy, drewniana konstrukcja spłonęła doszczętnie… Trudno uwierzyć, że po pięciu latach od tego tragicznego zdarzenia, na pogorzelisku stanęła nowa świątynia.

 


 

Wydanie nr 41 z dnia 12.10.2018

KTO POLUJE NA KOTY?

Kilka dni temu media społecznościowe obiegły zdjęcia kota z ranami wyglądającymi na postrzałowe. Zwierzę zostało znalezione w poniedziałek 8 października w Goleszowie. Jego zdesperowana właścicielka umieściła wstrząsające fotografie w internecie, aby ostrzec innych przed tym, co może spotkać ich pupile.

 

 

 


SPÓR W SZPITALU

Niepokojące wieści docierają ze Śląskiego Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności w Ustroniu. Zatrudnieni tam fizjoterapeuci, zrzeszeni w działającym przy szpitalu Oddziale Terenowym Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii, weszli w spór ze swoim pracodawcą. Czego się domagają?


Bogate plany skoczowskiego „Integratora”

POCZĄTEK ROKU Z PRZYTUPEM!

Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie właśnie rozpoczęło nowy rok kulturalny. Uroczysta inauguracja z udziałem władz miasta, załogi skoczowskiego ośrodka kultury oraz licznych gości odbyła się 4 października w Kinie Elektrycznym. Plany zapowiadają się na bogato!

 

 


Puchar Świata ruszy w Malince

WISŁA CZEKA NA KIBICÓW

Kibice skoków narciarskich już teraz powinni planować wolny czas w trzeci weekend listopada i szykować się na wyjazd do Wisły. Wówczas bowiem na skoczni w Malince po raz drugi w historii zostanie zainaugurowany cykl Pucharu Świata w skokach narciarskich. Będzie można zobaczyć najlepszych zawodników na świecie, którym – w co wierzymy – reprezentanci perły Beskidów skacząc „u siebie” spróbują utrzeć nosa…

 

 

 


 

Głos Ziemi Cieszyńskiej nr 40 z dnia 5.10.2018

Dla Chybia i Zaborza

KASA Z MINISTERSTWA

Ponad 3,6 miliona zł otrzymał samorząd Chybia z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę dwóch szkolnych sal gimnastycznych – jedna już rośnie w Zaborzu, a druga powstać ma w Chybiu.


Projekt Kotarz coraz bliżej

PLAN JESZCZE W TYM ROKU?

Władze Brennej deklarują, że jeszcze w tym roku chcą uchwalić nowy plan zagospodarowania dla terenów Kotarza, aby w przyszłym roku mogła tam ruszyć duża inwestycja turystyczno-rekreacyjna o nazwie Centrum Aktywnego Wypoczynku.


KAWALEROWIE VIRTUTI MILITARI

Ukazał się pierwszy tom słownika biograficznego pt. „Kawalerowie Virtuti Militari związani ze Śląskiem Cieszyńskim”, wydany przez cieszyński Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego we współpracy z Cieszyńskim Klubem Hobbystów. Premiera książki zbiegła się z wykładem jej autora Stefana Króla w świetlicy Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie.

 

 

 

 


Na Rynku w Strumieniu

RATUSZ ODZYSKAŁ BLASK

Zakończył się drugi etap remontu strumieńskiego ratusza. W efekcie ten zabytkowy budynek nie tylko w pełni odzyskał blask, ale także jego główna sala jest nowocześnie wyposażona. Jego kompleksowy remont ruszył blisko dekadę temu, kiedy to władzom miejskim Strumienia udało się pozyskać na ten cel unijne pieniądze w ramach współpracy polsko-słowackiej.

 

 


W Wiśle nad Wisłą

DŁUGIE NA REMONT CZEKANIE

Dla tych, którzy kibicują modernizacji przedwojennego wiślańskiego basenu mamy dwie wiadomości: złą i dobrą. Pierwsza jest taka, że pod koniec września kąpielisko ciągle przypominało ruinę, o której nikt nie pamięta i próżno było tam szukać robotników biorących się za remont. A druga jest taka, że lada dzień ma się rozpocząć modernizacja basenowych niecek.

 

 

 


 

E-wydanie