Wydanie nr 7 z dnia 21.02.2020 roku

W Zebrzydowicach apelują: zastanów się, zanim wyrzucisz!

Kłopotliwe zatory

Kilka razy miesiącu pracownicy Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Zebrzydowicach interweniują z powodu awarii sieci. Przyczyną są zatory, które tworzą się z rzeczy i resztek, które do odpływów nigdy nie powinny trafić!

 

 

 

 

 

 


 

Mieszkańcy dopięli swego? (cd.)

Jastrzębska spółka bada

Mieszkańcy gminy Zebrzydowice mocno sprzeciwiają się planom Jastrzębskiej Spółki Węglowej dotyczącym budowy szybu wentylacyjnego w Zebrzydowicach. Swój sprzeciw wielokrotnie wyrażali podczas spotkań z przedstawicielami spółki. Wydaje się, że dopięli swego, a spółka zmieni lokalizację szybu.


Miłość na ekranach

Na ekranach telewizyjnej „Jedynki” gości drugi sezon „Sanatorium miłości”. W niedzielne wieczory miliony Polaków śledzą losy samotnych seniorów – sześciu pań i sześciu panów, którzy przyjechali na turnus do sanatorium w Ustroniu, szukając nie tylko zdrowia, ale również bratniej duszy…


Jak ocieplić wizerunek Straży Miejskiej w Cieszynie?

Nie tylko blokady i mandaty

Od początku tego roku Straż Miejska w Cieszynie ma nowego szefa. Przeprowadził się o kilka ulic dalej, dowodząc wcześniej garnizonem cieszyńskiej policji. O tym, czym się kierował w podjęciu takiej decyzji i jakie ma plany na nowym stanowisku, z komendantem Jackiem Bąkiem rozmawiał ostatnio Krzysztof Marciniuk.

 

 

 


 

Wydanie nr 6 z 14.02.2020 r.

Zdobyć dumę Koniakowa

To miejsce wyjątkowe, przez wielu uznawane za najpiękniejszy widokowy punkt w Beskidach. W niemal każdy weekend wspinają się tam tłumy ludzi podziwiających spektakularne wschody i zachody słońca. Ochodzita (895 m n.p.m ), bo o niej mowa, to prawdziwa duma Koniakowa. Na szczęście wejście na to wzniesienie nie jest trudne.

 

 

 


Na okrągło w akcji

Ponad 14 tysięcy kursów zapisały w ubiegłym roku na swoim koncie zespoły specjalistyczne i podstawowe Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego. Średnio wychodzi zatem około 40 wyjazdów… każdego dnia. To pokazuje, jak bardzo intensywna była (i jest) praca ratowników medycznych oraz lekarzy.

 

 

 


Odeszła ikona kultury beskidzkiej

Jej śmierć to nie strata, a wyrwa dla kultury Beskidów. W swoją pracę oddawała całe serce. Do końca swoich dni krzewiła i kultywowała góralskie tradycje oraz zwyczaje. Urszula Gruszka z Koniakowa, bo o niej mowa, znana była jako mocno zaangażowana kierowniczka Zespołu Regionalnego „Koniaków” i „Mały Koniaków”, wybitna solistka, tancerka i choreografka.

 

 

 

 

 

 

 


 

E-wydanie